19. máj 2016

Martina Kohlová na olympiádu!!

Slovenská rýchlostná kanoistika rozšíri na Olympijských hrách v Rio de Janiero svoj tím o jedného reprezentanta. Martina Kohlová dnes ráno predviedla vo finále K1 500m fantastickú jazdu a skončila na druhom – postupovom mieste.  Zvíťazila Nemka Sabrina Heringová časom 1:55,378, Martina zaostala o 3 desatiny sekundy a na treťom mieste skončila veľká favoritka finále Yvonne Schuring z Rakúska. Pretekárky na prvých dvoch miestach si vybojovali účasťna OH Rio de Janiero.

Martinu poobede o 13:57 čaká ešte štart na K1 200m, kde však už nezáleží na jej umiestnení. Získaním doobedňajšieho druhého miesta už môže štartovať na olympiáde aj K1 500m aj K1 200m.

Ďalší náš zástupca Matej Rusnák získal na C1 1000m 5. miesto a nepodarilo sa mu postúpiť na OH Rio. Zvíťazil Leonid Carp z Rumunska, druhý bol Carlo Tacchini z Talianska.

Dnes nás ešte zo štartov našich reprezentantov čakajú K2 200m Miroslav Zaťko - Ľubomír Beňo a na C1 200m Ľubomír Hagara.