14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

10. jún 2016

Cez víkend sa koná na Zemníku ďalšie podujatie


Náš nový areál na Zemníku cez víkend opäť privíta našich pretekárov. Okrem seniorov a juniorov, ktorí tu budú mať dôležitú kvalifikáciu na Majstrovstvá Európy a Majstrovstvá sveta (juniori), si kvalitnú trať vyskúšajú aj mladšie ročníky v rámci Pohára mládeže. Disciplíny v týchto vložených pretekoch sú pripravené od 9 ročných žiakov až po kadetov, ktorí budú súťažiť na 500m a 1000m trati. Pre najúspešnejších sú pripravené medaily aj vecné ceny. Zúčastnené kluby budú súťažiť o Pohár mládeže pre najúspešnejší klub, ktorí získa najviac bodov. Myslíme aj na menšie kluby - novinkou je Efekt pohár, ktorý môže získať aj niektorý z klubov, ktorý nemá veľa pretekárov, zato ich má kvalitných. Počet získaných bodov sa totižto pepočíta na jedného pretekára.

Podujatie je organizované aj v rámci programu Dunajského fondu a jeho sériou podujatí Slnovrat na Dunaji, ktorých zámerom je spojenie hodnôt rieky Dunaj a okolitého životného prostredia so športovou a širokou verejnosťou, v našom prípade práve prostredníctvom pretekov.

Vstup do areálu je nutný cez hrádzu, podmienený povolením, ktoré každý záujemca, fanúšik získa od organizátora. Doprava bude usmerňovaná v spolupráci s mestskou políciou.

Pre nový kanoistický areál sú nasledovné preteky ďalšia výzva. S novým automatickým štartovacím zariadením a vodnými podmienkami sa Zemník zaraďuje svojimi parametrami už teraz medzi najlepšie kanoistické dráhy na svete. Zväz pracuje na jeho zázemí, ktoré stále skvalitňuje. Z dlhodobého hľadiska pracuje na získaní povolení pre vybudovanie kvalitného svetového vodáckeho areálu.

 

Ing.Boris Bergendi, riaditeľ pretekov

   

« späť