14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

20. júl 2016

Trojnásobný medailista z ME CSABA ZALKA pre samorin.sk: Mal som slzy v očiach


Csaba Zalka sa zaslúžil o všetky medaily Slovenska na majstrovstvách Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov, ktoré sa konali v Plovdive. Veľký talent slovenskej rýchlostnej kanoistiky poskytol portálu samorin.sk rozhovor.

 

Slovensko na juniorských majstrovstvách Európy získalo tri medaily. A všetky tri vybojoval Csaba Zalka, člen šamorínskeho KCK. Na pretekoch v Plovdive vybojoval najprv zlato v K4 na 500 metrov, potom striebro v K2 na  1000 metrov a potom bronz v K1 na 200 metrov. Sedemnásťročný kanoista dosiahol fantastický výsledok. Csabi, bol si veľký, celý Šamorín je na Teba hrdý!

Csaba, napadlo ťa, že na ME získaš tri medaily?

- Síce tréneri mi pred podujatím povedali, že mám dobré šance, no mňa to ani nepadlo. Veď pred týždňami som nevedel ani to, v akých disciplínach budem štartovať.

Ako si to myslel? Prezradíš nám to?

- Prvýkrát sme si sadli do štvorkajaku (Martin Nemček, Samuel Baláž, Milan Fraňa, Csaba Zalka) pred dvoma týždňami na sústredení. Cítili sme sa v ňom výborne, všetko sadlo ako sa malo. Cítili sme, že na ME máme dobrú šancu uspieť. Sme radi, že to vyšlo. Na šampionáte sme vyhrali s náskokom skoro jednej sekundy.

Dvojkajak?

- So Samuelom Balážom sme sa dalo dokopy iba pred troma týždňami, keďže môj stály partner Martin Nemček bol chorý.

Tretiu medailu si získal v K1 na dvesto metrov.

- Rozhodli sme sa, že vyskúšam svoje schopnosti. Som rád, že som získal bronz.

Už ti došlo, že si získal tri medaily?

- Pomaličky mi to dochádza... (úsmev). Iba ťažko vám viem opísať moje pocity. Priznávam sa, že keď som išiel po bronzovú medailu, bol som neuveriteľne šťastný, mal som slzy v očiach...

Na čo si myslel?

- Na veľa vecí. Na moju rodinu, na veľa tréningových hodín a na moju marcovú chorobu.

Koľko si musel vynechať?

- Od decembra ma často trápili horúčky, nevedel som naplno trénovať. Keď sa ukázalo, že ma trápi vírus, musel som vynechať celý mesiac, nemohol som nič robiť. Vtedy som túžil po tom, aby som sa aspoň dostal na majstrovstvá Európy. Som veľmi šťastný, že som dohnal zameškané a šampionát skončil fantasticky.

Komu venuješ medaily?

- Mojej rodine a trénerom, bez ktorých by som tento úspech nedosiahol.

Teraz prídu oslavy?

- Ešte nie. Z Bulharska prídeme domov až v utorok ráno a už v stredu odchádzam na sústredenie. O dva týždne budú v Bielorusku majstrovstvá sveta juniorov.

Foto: canoe.sk

   

« späť