14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

26. júl 2016

Pred MS juniorov a U23 v Minsku: Zopakujú Slováci medailovú žatvu z ME?


Po troch kovoch na majstrovstvách Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike v Plovdive sa mladí slovenskí reprezentanti pousilujú o podobný úspech na svetovom šampionáte tejto kategórie v bieloruskom Minsku, ktorý sa uskutoční už v najbližších dňoch -  od 28. do 31. júla 2016.

„Do Minska prichádzame na etapy, ako prvý som priletel ja so štyrmi pretekármi, ktorí budú súťažiť už vo štvrtok - Samuel Baláž, Csaba Zalka, Jakub Lutaš a Viktor Demin. Na ceste autom sú štyria tréneri a masér. Vo štvrtok dorazí druhá časť výpravy - tréner Ľubo Hagara so šiestimi pretekármi," informoval z miesta podujatia prezident Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky (SZRK) Robert Petriska.

Čo už stihol "predvoj" našej výpravy na mieste činu? "Máme za sebou akreditáciu, spoznávame sa s mestom a podvečer sa presunieme ku kanálu. Tam by sme si mali vyzdvihnúť lode, ktoré nám dodala firma Vajda. Skúsime ich rozbaliť a dať na prvú kontrolnú váhu. Súťažná atmosféra sa začne vo štvrtok testovaním štartovacích blokov a lodí. Prvé preteky sú na programe už ráno, slávnostný otvárací ceremionál bude večer."

Z ME  si naši juniori priviezli tri medaily - zlato, striebro i bronz. Budú práve títo medailisti najväčšími želiezkami v ohni, od ktorých budeme môcť čakať opäť cenné kovy?

„Je to tak, najväčšie nádeje vkladáme do K4, ktorá získala na ME zlato na 500 metrov v zložení Csaba Zalka, Martin Nemček, Samuel Baláž a Milan Fraňa. Teraz bude štartovať na 1000 metrov. Okrem neho sa v debli predstaví Zalka s Balážom a prv menovný aj v singli. Práve v týchto troch disciplínach by sme mohli prekvapiť. Môžeme mať medailové ambície, ale v konkurencii svetovej špičky najprv musíme prejsť kvalifikačným sitom. Po semifinále budeme múdrejší. Napríklad káštvorku hneď v piatkovej kvalifikácii čakajú medailisti z ME," odpovedá Petriska.

Podľa slov šéfa slovenkej kanoistiky zatiaľ v Minsku vládne príjemné počasie, teplučko, ale znesiteľné, keďže bolo pod mrakom.

Ladislav Harsányi


 

 

 

   

« späť