14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

07. august 2016

Na olympiádu do Ria sme vyprevadili sedem statočných


Boli presní ako švajčiarske hodinky. O trinástej hodine sa v nedeľu na Zemníku zjavila sedmička slovenských reprezentantov v rýchlostnej kanoistike, ktorá sa hotovala na olympijské hry do Ria de Janeiro. Pretekári i diváci im v rámci majstrovstiev Slovenska vytvorili špalier a privítali búrlivými ováciami.

„Privítanie bolo úplne najlepšie," komentoval srdečné prijatie na Zemníku člen štvorkajaku Juraj Tarr. Potom si už on, jeho traja kolegovia z posádky K4 Erik Vlček, Tibor Linka a Denis Myšák, Peter Gelle, Vincent Farkas a jediná dáma Martina Kohlová posadali v stane  zasvätenom histórii tohto úspešného športového odvetvia na Slovensku. Ani sa nestačili poriadne usadiť a museli čeliť doslova invázii záujemcov o autogramy.

Okrem podpisových kartičiek dali svoje autogramy na tričká, šiltovky, kraťasy... Skupinka mladých vodákov z  kajakárskeho klubu Slavia UK Bratislava dokonca dovliekla do stanu loď, na ktorú si vypýtala podpisy členov štvorkajaku.

Za pol hodinu sa po podpisových kartičkách len tak zaprášilo. Potom nasledovalo pózovanie na stupňoch víťazov pre fotografov a vzápätí mediálna paľba otázok.

Želania našich olympionikov pred cestou do Ria by sa dali zhrnúť do týchto viet: „V príprave sme urobili maximum. Teraz musíme v zdraví prežiť let. Už aby sme boli  v Riu, zabývali sa a pretekali. Na olympiáde vydáme zo seba všetko."


Kanoistická výprava je po atlétoch druhá najpočetnejšia medzi slovenskými športovcami na hrách 31. olympiády.

Do Ria letela jej prvá časť v nedeľu večer o 19.30 h  z viedenského Schwechatu. Štvorkajak ich z toho istého letiska nasledoval o pár hodín neskôr. „Po prvý raz v živote letíme ako štvorkajak v biznis triede, a tak veríme, že let bude pohodlný." povedal Erik Vlček, ktorému z olympiád chýba už iba zlatý kov. Zaželali sme mu, aby v Brazílii svoju medailovú zbierku skompletizoval.

Do dejiska olympiády cestovalo sedem statočných. Veríme, že z Ria sa bude vracať domov aj sedem úspešných.

Ladislav Harsányi

 

 

 

   

« späť