14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

11. august 2016

Gelle a Kohlová z Ria: Želáme si, aby to bol boj so súpermi, nie s vetrom


Už niekoľko dní sa pripravuje v dejisku olympiády v Rio de Janeiro sedmička slovenských rýchlostných kanoistov. O ceste do Ria, o prvých dojmoch v dejisku hier i o olympijskom kanáli nám napísali naši kajakári Martina Kohlová a Peter Gelle.

Kým Martine ubehla cesta pomerne rýchlo, Petrovi sa zdala dosť dlhá. „Chvíľu mi trvalo, kým som sa z nej spamätal a  dal dohromady," reagoval Gelle z Ria.

„Ubytovanie na mňa zapôsobilo dosť zlým dojmom, ale už je to lepšie. Je vidno, že všetko sa robilo narýchlo a nie príliš poctivo. Zvonka však vyzerá olympijská dedina pekne," opísal Peter prostredie, kde bývajú.

„Je veľmi podobná dedinám, aké boli v Londýne či Pekingu," porovnáva Martina a dodáva: „Panuje v nej jedinečná atmosféra."


Cesta na kanál do lagúny Rodrigo de Freitas im zaberie dosť času, približne hodinu tam, a rovnako aj späť.

„Páči sa mi tam, je to krásny areál. Okolo sú kopce a nad nami sa týči slávna socha Krista, takže prostredie máme pekné. Na vode sa mi jazdí celkom dobre," vraví Martina.

O silnom vetre, ktorý tam pofukuje, doleteli správy aj na Slovensko. „Prvý deň sme mali naozaj silný vietor, bol to trocha boj na vode, ale na ďalší už zavládlo super počasie. Fúka bočný vietor, ale myslím si, že všetkým rovnako. Žiadna dráha nie je zvýhodnená," komentuje naša kajakárka.

„Kanál som si vyskúšal dvakrát. Vzhľadom na veľkú vzdialenosť tam budeme trénovať iba raz denne. Máme iba hodinové okno, kedy môžeme jazdiť aj na pretekárskych dráhach. Trocha sa bojím, že budeme viac zvádzať boj s vetrom než so súpermi," vraví na margo veterného kanála Gelle.

Martina i Peter sa už veľmi tešia na preteky. Podobne ako kanoista Vincent Farkas (štartuje v C1 na 1000 m) začínajú svoje súťažné účinkovanie v Riu v pondelok 15. augusta rozjazdami. Kohlová sa v ten deň predstaví v K1 na 200 metrov (na programe sú rozjazdy i semifinále), Gelle v K1 na 1000 metrov (idú sa rozjazdy i semifinále).

(lh)

   

« späť