14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

15. august 2016

Gelle: Nevzdávalo sa srdce ani hlava. Vo finále dám do toho všetko


Noc pred pretekmi takmer nazažmúril oko, spal tak tri hodinky. Dunelo mu v hlave, potil sa. V rozjazde však pôsobil veľmi dobrým dojmom, ľahučko prekĺzol do semifinále.

Kto však sledoval  semifinálovú jazdu Petra Gelleho v K1 na 1000 m počas troch štvrtín trate, keď jasne zaostával za súpermi vo frekvencii pádlovania a výrazne za nimi strácal, musel si vravieť: tak z tohto finále nebude. A predsa bolo!

"Nešlo mi to a ani som sa necítil dobre. Bolo to veľmi náročné," opísal nám Peter svoje pocity z pretekov.  Kde sa v ňom potom vzala tá sila a energia, ktorá ho na posledných 250 metrov vymrštila na tretiu, postupovú priečku? "Už predtým som mal v hlave zafixované, že musím ísť až do konca. Keďže sa nevzdávala ani hlava ani srdce, tak som sa tlačil až do konca. Som veľmi šťastný, že sa mi to podarilo," odpovedá.

Takýto heroický výkon ho stál množstvo síl. "Som hrozne unavený. Pokúsim sa zdriemnuť a čo najlepšie zregenerovať na utorkové finále." Na aké umiestnenie sa cíti? "Netrúfam si povedať, ale dám do toho všetko."

Vo finále, ktoré sa začne pár minút po 15. hodine (plánovaný štart o 15.12 -  15.20 SELČ), mu bude celé Slovensko držať palce.

(lh)

   

« späť