14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

22. august 2016

Rozlúčka s Riom: Slovenskú zástavu niesol Erik Vlček


Hry XXXI. olympiády v Rio de Janeiro už patria minulosti. Slovensko na nich získalo štyri medaily, pričom o strieborné sa zaslúžili slovenskí rýchlostní kanoisti Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka a Denis Myšák - posádka štvorkajaku na kilometri.

Práve Erikovi Vlčekovi, a tým pádom aj slovenskej kanoistike, sa dostalo obrovskej pocty, keď na záverečnom ceremoniáli niesol slovenskú vlajku na štadióne Maracana -  aj keď tradičné defilé sa nekonalo  a športovci jednotlivých krajín vychádzali na plochu zmiešaní.

"Maximálne si cením, že môžem byť vlajkonosičom. Je to pre mňa naozaj veľká pocta. Akási čerešnička na torte, pretože táto olympiáda bola pre mňa fantastická," povedal člen  K4 ešte pred ceremoniálom. Pre Vlčeka to bola už piata účasť pod olympijskými kruhmi. Debutoval na OH v Sydney v roku 2000.

K aténskemu bronzu z roku 2004 pridal striebro v Pekingu (2008) a rovnaký kov získal teraz v Riu - vo všetkých prípadoch v káštvorke. Je najúspešnejším pretekárom v histórii slovenskej rýchlostnej kanoistiky, titul majstra sveta získal 10-krát, je 11-násobným majstrom Európy.

"Keď niekto dokáže ťahať tento šport 16 rokov, a ak rátam prvú juniorskú medailu z vrcholného podujatia, tak už osemnásť, tak je to obdivuhodné," komentoval Vlčekovu kariéru prezident Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky Robert Petriska.

(lh)

 

 

   

« späť