14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

24. august 2016

Kohlová, Gelle a Farkas vymenili Copacabanu za Magio pláž


Už sú doma! Trojica úspešných slovenských rýchlostných kanoistov olympionikov Martina Kohlová, Peter Gelle a Vincent Farkas sa v stredu napoludnie už neprechádzala po Copacabane. Svetoznámu pláž z Ria zamenili za domácu Magio pláž na Tyršovom nábreží v Bratislave na pravom brehu Dunaja.

Prišli tam hneď po  prílete z Ria aj v spoločnosti olympijského víťaza v chôdzi na 50 kilometrov Mateja Tótha. Okrem zástupcov médií ich vítali početní záujemcovia o autogramy, medzi nimi viacero detičiek.

Dve malé kamarátky privítali Martinu Kohlovú milými vlastnoručnými kresbičkami, znázorňujúcimi Ninu, ako všetci našu kajakárku volajú, v akcii na olympiáde v Riu. „Najväčším zážitkom pre mňa bol dojazd kájednotky na  200 metrov, kde som skončila celkovo desiata. Pozrela som sa na tribúny a videla som skupiny slovenských fanúšikov s vlajkami, transparentmi... Pre mňa to  bola tretia  a najlepšia olympiáda"  rozhovorila sa slovenská pretekárka. „Ďalším veľkým zážitkom bol zisk striebornej medaily káštvorky," dodala.

Okrem kolegov z K4 stihla povzbudiť v pretekoch aj Mateja Tótha a triatlonistu Richarda Vargu. „V najbližšej dobe by som si rada vyskúšala tento šport. Chcela by som využiť príležitosť a zúčastniť sa na pretekoch Triatlon pre všetkých," prezradila najbližšie športová plány. Špeciálne na ne trénovať nebude, z kanoistickej prípravy je namakaná, nuž by to mala podľa vlastných slov zvládnuť.

Od kajaku si dá nejaký čas zaslúžený oddych, dopraje si aj malú dovolenku s priateľom niekde na Slovensku.

Peter Gelle bol na smrť unavený, ale neprekážalo mu to. Tešil sa totiž na rodinu do Trenčína. „Som rozbitý, ale v tejto chvíli mi to vôbec nevadí," podotkol finalista v K1 na tisíc metrov. Doma bude po nesmierne náročnej sezóne v najlepších rukách, veď manželka je fyzioterapeutička. „Kajak nechcem najmenej mesiac vidieť," vravel.

Čo ho nadchlo v Riu najviac? „Aj záverečný ceremoniál bol pekný, ale najväčší dojem vo mne zanechala  súdržnosť slovenského tímu. Vzájomné povzbudzovanie bolo naozaj silné." Okrem kanoistiky si stihol s Vincentom Farkasom dvakrát skočiť aj na atletiku. „Škoda však, že sme sa už nestačili presunúť na Maťa Tótha. V akcii som videl  Sagana, vážim si na ňom, že preteky dokončil napriek nepríjemnostiam, ktoré ho na trati postihli."


Vincent Farkas, ktorý si na svojej premiérovej olympiáde vyjazdil v C1 na kilometer veľmi pekné desiate miesto, sa na Magio pláži srdečne zvítal so svojou mamou. „Keďže som sa na olympiáde zúčastnil prvý raz, všetko bolo pre mňa zážitkom. Osobitne striebro K4, ktorej som doprial zlato, no aj táto medaila je krásna."

Výsledok na olympiáde mu dal obrovskú motiváciu do ďalšej práce. „Teraz si pár týždňov oddýchnem a potom sa už vrhnem na novú sezónu. Na jej začiatku by som rád absolvoval vysokohorské sústredenie v Livigno," prezradil plány.  Ešte predtým ho však čaká viacero spoločenských akcií, najbližšie privítanie v rodnom Šamoríne v piatok 25. augusta.

V Riu sa mu páčllo. „Je to pekné mesto. Hoci je tam veľa chudobných, zaujalo ma, ako si dokážu užívať život bez stresu." Zo športov na olympiáde si stihol pozrieť so svojím trénerom Slavom Kňazovickým súťaž akvabeliek.

Vo štvrtok "dopádluje" na Magio pláž strieborný štvorkajak v zložení Denis Myšák, Tibor Linka, Erik Vlček, Juraj Tarr. Okolo 16. hodiny ich bude očakávať nepochybne okrem novinárskej obce aj masa fanúšikov a obdivovateľov.

Ladislav Harsányi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

« späť