14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

02. september 2016

V Piešťanoch sa bude bojovať o tituly majstrov Slovenska v kanoistickom maratóne


Na piešťanskej Sĺňave sa v sobotu 3. septembra 2016 uskutočnia majstrovstvá Slovenska v maratóne. Štart je naplánovaný na 10. hodinu, začína sa pretekmi K1 mužov na 30,1 km.

„Účastnícke pole  bude tvoriť 185 pretekárov, zastúpených je 17 klubov. Neevidujeme žiadnych prihlásených v kategórii C1 mužov na 25,8 km a na K1 na rovnakej trati žien," informuje o štartovej listine riaditeľ pretekov Luboš Hložka.

Okrem seniorskej kategórie vypísali preteky aj medzi juniormi, kadetmi i v žiackych kategóriách chlapcov i dievčat. Tituly majstrov Slovenska sa udeľujú od kategórie do 13 rokov. „Vložené sú aj detské preteky, ktoré nie sú klasifikované ako majstrovské. Bude to dvojstovka a kilometer s obrátkou," dodáva Hložka.

Na margo trate povedal: „Jedno kolo meria približne 4,3 km, záleží od rezu, pretože teraz ideme trať pripravovať a kosiť. Prenášky budú merať niečo cez 110 metrov, v poslednom kole už nebude, po hornej obrátke sa prichádza do cieľa po prúde."

Aké podmienky budú čakať pretekárov v sobotu? „Voda je už vysoko, nuž môžeme ísť stavať dráhu. Trochu môže byť problém s riasami, pretože 104,3 kilometra sa nepodarí vykosiť. Odporúčame preto pretekárom prejsť si jedno kolo predtým, než sa postavia na štart," odpovedá riaditeľ pretekov.

Harmonogram pretekov a výsledky nájdete na https://baracuda.canoe.sk/public/default/harmonogram/88

(lh)

   

« späť