14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

09. september 2016

Pred Dunajským maratónom: Početná účasť, na štarte zaujímavé mená


Dunajský maratón v kanoistike a vo veslovaní - memoriál Milana Rosu - napíše v sobotu 10. septembra 2016 už svoju 28. kapitolu.

„Zoznam prihlásených pretekárov výrazne presahuje sto, čím sa tohtoročný Dunajský maratón zaradí medzi ročníky s najbohatšou účasťou v doterajšej histórii. Zastúpené sú okrem Slovenska aj Česko, Maďarsko, Srbsko, Rumunsko a Austrália. Očakávame, že sa k nim ešte pripoja Rakúšania," informuje o účasti riaditeľ pretekov Martin Mišík.

Na štarte budú aj zaujímavé mená. „Zo špičkových pretekárov by sa na štart mal postaviť Slovák Matej Rusnák, ktorý sa pripravuje na majstrovstvá sveta v maratóne. Takisto budú štartovať jeho reprezentační kolegovia, aj z mladších kategórii. Nebude chýbať ani skifár Lukáš Babač, víťaz Svetového pohára. Zo zahraničných účastníkov spomeniem srbskú kanoistku Krisztinu Bedöcs, ktorá patrí do svetovej špičky," povedal Mišík.

"Tradičná je účasť viacerých bývalých olympionikov, veteránov a  potešujúcim faktom nárast rekreačných športovcov. Zaznamenávame stúpajúci záujem veslárov. Okrem špičkových pretekárov súťažia aj rekreační hobby jazdci a turisti. Novinkou sú preteky paddle boardov (stand up paddle boarding), čo je momentálne trendový šport. Tie budú mať na Dunajskom maratóne premiéru," vypichol novinky riaditeľ pretekov.

Štartuje sa z priestoru turistickej prenášky z prívodného kanála do starého koryta pri obci Dobrohošť oproti hati Dunakiliti. Cieľ je v Gabčíkove pri Hullám csárde. Registrácia sa začína v sobotu od 9. h. Začiatok veslárskych kategórií je naplánovaný na 11.30 h, kanoistické sa začnú o päť minút neskôr. Podujatie organizuje vodácky klub Dunajčík.

„Vodný stav je ideálny, koniec koncov v starom koryte Dunaja je regulovaný. Vody je menej, ale   podmienky na pretekanie sú priaznivé, takisto by malo priať počasie, nuž očakávame vydarené preteky," dodal Martin Mišík.

Bližšie informácie nájdete na http://www.dunmar.area51.sk/sk/

Ladislav Harsányi

 

   

« späť