14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

09. september 2016

Na podujatí Bratislava, športujúce mesto sa bude prezentovať aj kanoistika


V rámci Európskeho týždňa športu (10. - 17. 9.  2016), ktorý na Slovensku zastrešuje Národné športové centrum (NŠC), sa v nedeľu 11. septembra uskutoční v Sade Janka Kráľa podujatie pod názvom Bratislava, športujúce mesto.

„Na akcii sa budú môcť prezentovať a predstaviť svoj šport mnohé športové organizácie. Poslúži k tomu až 43 stanovíšť podľa druhov športu. Návštevníci si budú môcť aj prakticky vyskúšať viaceré športové disciplíny," vraví vedúci oddelenia športovej prípravy NŠC Robert Petriska.

Keďže je aj prezidentom Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky, na mieste je otázka, ako sa tento úspešný olympijský šport bude prezentovať na podujatí. Čo si bude môcť verejnosť pozrieť na kanoistickom stanovišti, respektíve vyskúšať na vlastnej koži?

„Záujemcovia uvidia vystavené naše kajaky i kanoe, takisto aj slalomárske, keďže sa nami budú aj vodní slalomári. Nielenže si budú môcť do nich sadnúť, ale si aj prakticky vyskúšať pádlovanie na pádlovacom trenažéri," odpovedá Petriska.

To však nebude všetko. „Budeme premietať videoprojekcie z vodáckych súťaží a takisto poskytneme kontakty na všetky kanoistické kluby na Slovensku i ďalšie informácie. Keďže ide o bratislavské podujatie, dôraz kladieme na kluby z hlavného mesta. Prítomní budú pracovníci Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky i viacerí tréneri," informoval šéf slovenskej rýchlostnej kanoistiky.

   

« späť