14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

10. september 2016

Dunajský maratón bol rekordný, na vrchole srbskí pretekári


V poradí 28. ročník Dunajského maratónu v kanoistike a vo veslovaní - memoriál Milana Rosu - priniesol zaujímavé preteky s rekordnou účasťou.

„Počet pretekárov dosiahol 146,  čo je rekordné číslo v histórii Dunajského maratónu," konštatoval riaditeľ pretekov Martin Mišík. Organizátori takýto počet ani nečakali, podujatie sa im však podarilo zorganizovať podľa harmonogramu a na vysokej úrovni.

Preteky odštartovali v Dobrohošti a cieľ bol v Gabčíkove. Pretekalo sa za priaznivých podmienok, v horúcom počasí za mierneho vetra, staré koryto Dunaja sa aj vďaka regulácii vyznačuje stabilným tokom.

K vrcholom patrili víťazstvá srbských pretekárov - Ervin Holpert vyhral disciplínu K1 na 22 km pred Mariánom Lachkovičom (tréner slovenskej reprezentácie v maratóne) a slovenským reprezentantom Andrejom Antalom. Zo žien bola suverénne najlepšia na tejto trati Srbka Krisztina Bedöcs.

„Srbská pretekárka sa umiestnila vysoko aj medzi mužmi a patrí k adeptkám na popredné umiestnenie na MS v maratóne, ktoré sa uskutočnia v nemeckom Brandenburgu. Víťaz K1 Holpert zo Srbska bol prvý spomedzi pádlovacích disciplín, mimo veslárskych," povedal Mišík. „Pekný výkon podal skúsený Matej Rusnák, ale aj viacero mladých pretekárov," dodal.

Ako sa ujali novinky na tohtoročnom Dunajskom maratóne? „Novou disciplínou bol dvojkajak rodič - dieťa a mala úspech. Takisto prvý raz sme zaradili disciplíny v Paddleboarde, ktoré boli trocha neznámou, ale pretekári zvládli trať veľmi dobre."

Prvé ohlasy spomedzi účastníkov Dunajského maratónu sú pozitívne. „Vyjadrovali sa v tom zmysle, že išlo o skutočný vodácky festival. Chcem sa poďakovať za veľmi dobrú organizáciu a veľké nasadenie vodáckemu klubu Dunajčík. Takisto aj  sponzorom za podporu, hlavne výrobcom a predajcom vodáckych a outdoorových potrieb," sumarizoval riaditeľ pretekov Martin Mišík.

Výsledky nájdete na http://www.dunmar.area51.sk/static/results/danubemar_2016_results.pdf

(lh)

   

« späť