14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

11. september 2016

Malý Hargašov memoriál na Zlatých pieskoch v zlatom lesku


Ideálne podmienky a nádherné počasie sprevádzalo v poradí už 71. ročník mimoriadne vydarených kanoistických pretekov mládeže Malý Hargašov memoriál, ktorý sa v posledných rokoch tradične koná na bratislavských Zlatých pieskoch a teší sa veľkej obľube.

Za účasti štrnástich slovenských klubov a poľského Slasku sa pretekalo v kajakárskych i kanoistických disciplínach od kadetských kategórií po 9 ročné dievčatá i chlapcov  - ešte mladší (do 8 rokov) štartovali ako neregistrovaní.

Podujatie svojou prítomnosťou poctila legenda slovenskej kanoistiky Ladislav Čepčiansky, ktorá aj dekorovala víťazov. Bývalý olympionik a organizátor mnohých vodáckych podujatí si zaspomínal  na dávne časy. „Vodácke preteky sme svojho času organizovali s hŕstkou ľudí, ktorých by som mohol zrátať na prstoch jednej ruky. Natiahli sme dráhu na kilometer, ktorý meral 950 metrov, pretekalo sa od vŕby po vŕbu... Vtedy boli také časy, dnes už je všetko iné, moderné," vraví s úsmevom už 85-ročný pán. Pri chôdzi si pomáha paličkou, ale drží sa v skvelej kondícii. „Teším ma, že tradícia pokračuje, a keď môžem, rád sa prídem pozrieť na takéto preteky," dodal.

Čepčiansky Zlaté piesky

Ako hodnotí podujatie riaditeľ pretekov Juraj Kadnár? „Bolo nám dopriate krásne počasie, pekná účasť a všetci v zdraví dokončili svoje preteky. Myslím si, že môžeme byť výsostne spokojní."

Na stupňoch víťazov sme najčastejšie zahliadli pretekárov ŠK Kajak Moravany. „Moravany idú hore, čo je potešiteľné, platí to aj o Komárne, Piešťanoch, bratislavskej Slávii UK, čo svedčí o dobrej práci v týchto kluboch, ktoré sú ocenené v podobe medailí," reaguje Kadnár.

Malý Hargašák

Teší ho, že každoročne má pre koho organizovať preteky. „Je to dobrý pocit pre organizátorov, keď kluby prídu a majú záujem pretekať, hoci prakticky je už po sezóne a stále ich to baví a cítia sa tu dobre. Takisto tu radi vidíme mnohých trénerov. Chcel by som sa za účasť všetkým poďakovať, osobitne vodáckemu klubu Tatran z Karlovej Vsi. S touto partiu organizujeme podujatie už dlhší čas. Veľká vďaka patrí aj Bratislavskému samosprávnemu kraju, ktorý roky finančne podporuje nielen toto vodácke podujatie, ale aj mnohé ďalšie. Ďakujem aj STaRZ-u, ktorá nám opäť poskytla priestory, ktoré spravuje."

(lh)

   

« späť