14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

11. september 2016

V Sade Janka Kráľa sa ocitli pod náporom pádlovacie trenažéry


V rámci Európskeho týždňa športu (10. - 17. 9.  2016), ktorý na Slovensku zastrešuje Národné športové centrum (NŠC), sa v nedeľu 11. septembra uskutočnilo v Sade Janka Kráľa podujatie pod názvom Bratislava, športujúce mesto. Akcia sa stretla s veľkým záujmom verejnosti, pričom medzi 43 stanovišťami sa nestratil ani kanoistický stánok.

Prezentoval sa už pod novou značkou Slovenská kanoistika (v najbližších týždňoch príde k zlúčeniu rýchlostnej kanoistiky s vodným slalomom do jednej asociácie). Stánok zdobila podobizeň nášho strieborného štvorkajaka z olympiády v Rio de Janeiro v zložení Erik Vlčak, Juraj Tarr, Denis Myšák, Tibor Linka, atmosféru dotvárala videoprojekcia z kanoistických pretekov.

trenazer

Veľký záujem bol o vystavené kajaky i kanoe, do ktorých nasadli možno aj budúci adepti tohto športu. V ešte väčšej permanencii - najmä zo strany detičiek - bol  pádlovací trenažér. Hoci  tam inštalovali dva, mládež ich doslova vzal útokom.

„Oci, vezmime si ten trenažér domov a ja na ňom budem v obývačke každé ráno cvičiť," prehlásila malá Anka, ktorá bol jedným z mnohých desiatok, ktoré si „mašinu" vyskúšali.

Plné ruky práce v úlohe inštruktora mal aj Lukáš Lengvarský z Národného športového centra, inak bývalý kajakár, ktorý zasvätil deti do prvých tajov pádlovania.

Kedy je podľa neho ideálny vek začať s kanoistikou? „Podľa mňa stačí v dvanástich. Je však potrebné, aby sa dieťa predtým už venovalo nejakému športu - najlepšie plávaniu, gymnastike či atletike. Plávanie je základom, nielen z dôvodu, aby sa dieťa vo vode neutopilo, ale i z pohľadu kondičného, býva súčasťou zimnej prípravy kanoistov," odpovedal.

(lh)

   

« späť