14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

15. september 2016

Tréner Lachkovič pred MS v maratóne: Každé umiestnenie v strede poľa a vyššie poteší


Vo štvrtok sa v skorých ranných hodinách vydala do Brandenburgu pod vedením reprezentačného trénera v kanoistickom maratóne Mariána Lachkoviča šestica pretekárov. Budú reprezentovať Slovensko na majstrovstvách sveta, ktoré sa uskutočnia v dňoch 16. - 18. septembra 2016.

O nominácii rozhodovali majstrovstvá Slovenska a tréner po nich videl väčšinu svojich zverencov v akcii aj na Dunajskom maratóne. „Sú to  preteky s hromadným štartom, bola to pre nich nová skúsenosť,  pribudlo im niečo nové do kanoistického portfólia. Z toho dôvodu som ich poslal na Dunajský maratón," odôvodnil užitočnosť účasti Lachkovič.

Ako by charakterizoval ekipu, ktorú berie na svetový šampionát a aké sú jeho očakávania?  „Máme mladý tím, ktorý sa formuje. Na Slovensku v podstate každý rok jazdí niekto nový. Pe väčšinu pretekárov je maratón iba doplnkovou disciplínou. Z minulého roka zostali iba Andrej Antal a Anita Konečná. Anita má ešte iba 17 rokov, takže ešte aj budúci rok bude juniorka. Andrej teraz prvý raz bude štartovať v kategórii U23. Príjemne by mohol prekvapit Matej Rusnák, vzhľadom na to, že mu tento rok nevyšla olympijská kvalifikácia a  od júna sa začal venovať dlhším tratiam. Uvidíme, či to bude stačiť do prvej šestky. To by bol veľmi pekný výsledok. Konkurencia nespí, aj v maratóne je nabitá. Navyše ide o nevyspytateľnú disciplínu. Čo sa týka očakávaní, za každé umiestnenie v strede štartového poľa a vyššie budem rád."

Trať v Brandenburgu pozná, mal možnosť ju skúsiť na vlastnej koži. „Naposledy som tam jazdil na Svetovom pohári, pred siedmimi či ôsmimi rokmi, vtedy som obsadil štvrté miesto. Má typický profil krátkej trate, jazdia sa na nej aj veslárske regaty, niečo ako Zemník, kde  idete dva kilometre hore-dolu. Ide o prepojené jazerá, cez ktoré prevádzkujú Nemci lodnú dopravu. Tá je však bokom, takže na preteky  nebude mať vplyv. Keď zafúka, trocha môžu byť vlny, ale predpoveď počasia sllnejší vietor neprognózuje."

 

Budú reprezentovať na MS

C1, muži: Matej Rusnák

C1, ženy: Hana Mikéciová

C1, juniori: Andrej Vrškový

K1, U23: Andrej Antal

K1, juniori: Milan Fraňa

K1, juniorky: Anita Konečná

 

(lh)

 

   

« späť