14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

16. september 2016

Pohár Slávie UK napíše už 17. kapitolu. Presúva sa na Zemník


Zemník bude už túto sobotu (17. 9. 2016) dejiskom 17. ročníka kanoistických pretekov Pohár Slávie UK Bratislava na tradičnej dvojkilometrovej trati v disciplínach C1, K1 a K2. Zastúpené budú všetky vekové kategórie od 9-ročných chlapcov a dievčatá po veteránov a veteránky.

Pohľad do zoznamu prihlásených hovorí o veľkom záujme o preteky - na štart by sa malo postaviť 340 pretekárov zo 17 slovenských klubov.

Na rozdiel od minulosti, keď sa Pohár Slávie UK konal väčšinou na Zlatých Pieskoch, sa tentoraz uskutoční na Zemníku.  "Pred mnohými rokmi sme to dvakrát skúsili na Zemníku, ale potom sme sa presunuli na Zlaté Piesky. Teraz, keď sa na Zemníku vybudovalo isté zázemie, chceme to využiť a zároveň podporiť organizovaním viacerých pretekov, nielen majstrovstiev Slovenska. Pre nás je to zmena, zvykli sme na Zlaté Piesky, dúfam však, že to organizačne zvládneme," vraví Miroslav Haviar, riaditeľ pretekov. Oganizátorom pribudnú povinnosti so stavaním stanov, zriaďovaním bufetov, čo im však neprekáža. "Voda je tam vynikajúca, aj prostredie je dobré," zdôrazňuje Haviar.

Prečo dvojkilometrová trať? "Sezóna sa skončila a pretekárovi pomaly začínajú trénovať na novú. Preto je zámerom ísť dlhšiu trať. Dôraz kladieme na mládež."

Prvá disciplína by mala odštartovať o 10. hodine, posledná je naplánovaná na 15.47 h.

(lh)

   

« späť