14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

17. september 2016

Pohár Slávie UK Bratislava putoval do Komárna


Na Zemníku sa konal v poradí 17. ročník Pohára Slávie UK Bratislava na tradičnej dvojkilometrovej trati v disciplínach C1, K1 a K2 vo všetkých vekových kategóríách. V  pretekoch zarátavaných do Slovenského pohára najviac bodov vybojovali kanoisti KKK Komárno, ktorí získali Pohár Slávie UK Bratislava.

Na štart pretekov sa postavilo takmer 350 pretekárov zo 17 slovenských vodáckych klubov a odohrávali sa v mimoriadne živej atmosfére. "Teší ma veľký záujem zo strany klubov. A čo ja hlavné, že sa využíva areál na Zemníku," konštatoval generálny manažér Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky Boris Bergendi.

Na podujatí sme v úlohe diváka stretli aj úspešného slovenského olympionika z Ria de Janeiro Vincenta Farkasa. "Prišiel som sa pozrieť na môjho mlašieho brata v kategórii C1 do 12 rokov," prezradil hlavný dôvod svojej návštevy na Zemníku.

 

 

Ako hodnotí poduajtie riaditeľ pretekov Miroslav Haviar? "Prvý raz sme usporiadali  Pohár Slávie na vynovenom Zimníku. Išli sme trochu do neznáma, keďže v minulosti sa  konal na Zlatých Pieskoch. Myslím si, že s priebehom pretekov môžeme byť spokojní. Musíme sa poďakovať aj šťastene, pretože predpoveď počasia bola strašná, ale nakoniec to tak zle nevypálilo. Zvládli sme to aj organizačne. Vždy sa nejaké chybičky vyskytnú, my si ich zakaždým zaevidujeme a v ďalšom ročníku sa usilujeme organizáciu ešte  vylepšiť."


(lh)

 

 

   

« späť