14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

19. september 2016

Slováci sa vrátili z MS v maratóne. Ako videl ich výkony tréner?


V nemeckom Brandenburgu sa v dňoch 16. - 18. septembra 2016 uskutočnili majstrovstvá sveta v kanoistickom maratóne, aj za účasti poltucta slovenských pretekárov. V sobotu  skomplikovalo preteky počasie - pršalo  a v dôsledku silného vetra sa tvorili vysoké vlny.

Výsledky a výkony Slovákov sumarizoval reprezentačný tréner Marián Lachkovič takto:  „U niektorých pretekárov som očakával, že skončia o čosi vyššie. Môžem byť spokojný s Anitou Konečnou, u ktorej som predpokladal podobný výsledok, aký dosiahla. S vyšším umiestnením som počítal u Milana Fraňu, aj Matej Rusnák mohol skončiť o jedno -dve priečky lepšie. U mladého pretekára, akým je Andrej Vrškový, sa mi ťažko robili prognózy... Hana Mikéciová podala štandardný výkon. Andrej Antal pre poruchu na lodi preteky nedokončil."

Podrobnejšie sa pristavil pri jednotlivých pretekároch:

C1, muži: Matej Rusnák -  9. miesto

„Rozbiehal sa pomalšie, opatrnejšie, možno mal prílišný rešpekt alebo si nevedel rozložiť tempo. Ku koncu ho vystupňoval a predbehol ešte dvoch pretekárov."

C1, ženy: Hana Mikéciová  - 8 miesto

„Je to mladá kanoistka, ktorá jazdí krátke trate. Predbehla jednu Španielku, dve pretekárky neprišli do cieľa. Zbiera skúsenosti, ale vzhľadom na svoje dispozície sa zrejme aj v budúcnosti sústredí na kratšie trate."

C1, juniori: Andrej Vrškový  - 11. miesto

„Trochu som od neho čakal viac, ale je to zrkadlo úrovne našich mladých pretekárov vo vytrvalostných disciplínach. Na víťaaz mal veľký časový odstup, zhruba jedenásť minút. Snažil sa, bojoval, ale nemalo to potrebnú iskru a drive na vyššie umiestnenie."

K1, U23: Andrej Antal nebol klasifikovaný

„Na novej lodi sa mu pokazili "šponováky" , čím sa šponujú lanká. Na tréningu, keď ešte loď nebola v takej záťaži, sa nič také nestalo. Lanko sa vytrhlo z úchytu, a tak nemohol točiť s kormidlom. Stalo sa mu to po tom, ako prešiel poldruha kola. Loď sme pred pretekmi skontrolovali, ale takáto vec nám ani nenapadla. Škoda, očakával som u neho umiestnenie okolo 18. miesta."

K1, juniori: Milan Fraňa 25. miesto

"V jeho kategórii štartovalo 36 pretekárov, Milan je veľmi rýchly pretekár, trocha mu chýba vytrvalosť a najmä skúsenosti z jazdy vo väčších skupinkách. Bol to pre neho krst ohňom."

K1, juniorky: Anita Konečná 13. miesto

"Urobila z našich najlepší výsledok z pohľadu pomeru štartujúcich, ktorých bolo 27. Na mladú pretekárku podala veľmi sympatický výkon. Bojovníčka, ktorá vytrvalosť má, možno jej zo začiatku trocha chýbala rýchlosť, aby sa chytila do lepšej skupinky, má však predpoklady sa zlepšovať, ísť hore a sústrediť sa na vytvalostné trate."

(lh)

   

« späť