14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

01. október 2016

V Rozlúčkových pretekoch si zajazdil aj strieborný olympionik Myšák

Kanoisti sa lúčili so sezónou na tradičných Rozlúčkových tortových pretekoch, ktoré sa uskutočnili už 64. krát. Súťažilo sa v sobotu 1. októbra na bratislavských Zlatých pieskoch pod organizátorskou taktovkou Klubu rýchlostnej kanoistiky Vinohrady. Záštitu nad pretekmi prevzal starosta mestskej časti Ružinov, ktorá podujatie sponzorovala.

V ideálnych podmienkach za slnečného počasia potešila účasť vyše 350 pretekárov vo všetkých vekových kategóriách na tratiach 1500 a 3000 metrov, pričom Slovákom konkurovali aj súperi z Győru. Súčasťou podujatia bola aj Súťaž samosprávnych krajov (vyhral ju Bratislavský samosprávny kraj) a spestrením preteky štafiet v kategóriách mladších a starších žiakov. Najlepších čakala okrem medailí aj sladká odmena vo forme torty.

Ťahákom bola mužská kategória v K1 na 3 km, s účasťou člena strieborného štvorkajaka z OH v Riu de Janeiro Denisa Myšáka. Pretekár ŠKP Bratislava zviedol dramatický súboj o prvenstvo s Adamom Botekom z KKK Komárno. Ten rozhodol v posledných metroch o svojom víťazstve.

„Veľmi dobrý pocit, asi je to môj najlepší deň.  Možno som mal aj šťastie, pretože kým ja som aspoň sčasti trénoval, Denis mal voľno.  Som však rád, že som ho zdolal - vôbec prvý raz," vyznal sa zo svojich pocitov po víťazstve nad strieborným olympionikom Botek.

„Na týchto pretekoch sa zúčastňujem pravidelne, chcel som vidieť v akcii i  moju sestru, a keď už som tu, tak som si povedal, že si zajazdím," vysvetlil svoju účasť Myšák, ktorý do pretekov nastupoval prakticky bez tréningu.  „Dalo mi to zabrať. Single je trochu divoké na vlnách, nuž som si  zasurfoval, na čo som aj doplatil. V závere boli aj vlny od vodných lyžiarov, čo tiež nebolo príjemné. Vo finiši sme si to rozdali s Botekom, ktorý bol tentoraz lepší," dodal.

Do rodiny Myšákovcov pribudlo v sobotu aj ďalšie striebro, keď Denisova sestra Petra Myšáková skončila v pretekoch kadetiek na druhom mieste.

OČAMI RIADITEĽA PRETEKOV

„Účasť bola tradične vysoká, s medzinárodným zastúpením - zhruba 70 pretekárov prišlo z Maďarska, čím sa úroveň, pochopiteľne, zvýšila. Problém bol však v tom, že Česi mali na programe národný pohár a v Maďarsku sa konali nominačné preteky reprezentácie, takže ich špička u nás chýbala. Napriek tomu si myslím, že športová úroveň bola dobrá, hlavne pre mladšie vekové kategórie. Je to dôležité, pretože potrebujú motiváciu a takéto preteky sú pre nich zaujímavé, lebo majú možnosť sa porovnať nielen s domácou, ale aj zahraničnou konkurenciou. Navyše sa tešia na torty, Nováčania ich získali tuším šesť-sedem... Čo sa týka organizačnej časti, bol problém so vstupom po nerozumnom rozhodnutí, ktoré narobilo nepríjemnosti nám organizátorom i účastníkom pretekov. Kompetentní by si mali uvedomiť, že to robíme pre mládež a rozvoj športu a nie pre to, aby čakali za závorou či ich niekto pustí dovnútra. Myslím si však, že záverečné preteky sezóny boli vydarené a pretekári odchádzajú spokojní. Počasie vyšlo výborne, 25 stupňov na október je čosi mimoriadne," sumarizoval riaditeľ pretekov Jaroslav Ostrčil.