14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

04. október 2016

Myšákovi sa končí voľno. Z domácej lodenice sa čoskoro vyberie do Ameriky


Člen strieborného štvorkajaka z olympijských hier v Riu de Janeiro DENIS MYŠÁK si minulú sobotu prvý raz zasúťažil od olympiády. Na bratislavských Zlatých pieskoch si zapádloval ako singlista na 3-kilometrovej trati v rámci Rozlúčkových tortových pretekov, ktoré organizoval Klub rýchlostnej kanoistiky Vinohrady.

"Dalo mi to poriadne zabrať, mal som toho dosť už po štarte," usmieval sa rodák z Bojníc. Vo finiši síce prehral s Adamom Botekom, ale treba vziať do úvahy aj to, že do pretekov nastúpil prakticky bez tréningu. "Akurát dva-trikrát som sa bol previezť na vode, do posilňovne som sa ešte ani nedostal," dodáva.

Po návrate z Brazílie absolvoval spolu s kolegami zo štvorkajaka i individuálne maratón osláv a spoločenských podujatí. "Boli sme rozlietaní po celom Slovensku, volali nás na rôzne akcie,  zúčastnil som sa napríklad na školských besedách u nás," hovorí stále ešte iba 20-ročný pretekár ŠKP Bratislava, odchovanec kanoistiky z Novák.

Urobil si i trocha súkromia s priateľkou. "Strávili sme týždeň dovolenky v Egypte. To bolo tak asi všetko." Voľno mu padlo vhod, ale už mu začína chýbať pohyb a športový režim. "Nie som typ, ktorý dokáže dlho sedieť na jednom mieste. Dovolenka sa už končí a pomaly sa vrhnem do prípravy."


Prvého novembra si to namieri do Newport Beach v USA: "Juraj Tarr a Erik Vlček tam chodievali každý rok, poznajú tamojšie podmienky veľmi dobre. Ja som v Newporte absolvoval prvú prípravu na jar tohto roka."

Na juh Kalifornie však nepôjde kompletná káštvorka, iba jej polovica.  "Idem iba ja a Tarris (Juraj Tarr - pozn. red.). Tibor Linka sa rozhodol ísť s trénerom Mariánom Tesárikom do Talianska a Erik Vlček zostáva doma s rodinou," povedal Myšák na margo prvej časti prípravy K4 na novú sezónu.

(lh)
   

« späť