14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

07. október 2016

Tibor Linka: Tento týždeň som si prvý raz sadol do lode. Veľmi sa mi do nej nechcelo


Tibor Linka, jeden z kvarteta našej striebornej káštvorky na olympiáde v Riu de Janeiro, musel absolvovať po návrate z Brazílie množstvo osláv a spoločenských podujatí.

Sám nečakal taký veľký záujem verejnosti. Najväčšie masy ho vítali v Šamoríne, kde býva. "Bol som z toho veľmi milo prekapený a mal som obrovskú radosť z takého prijatia. Viac ako slávu som si užíval oddych, ktorý nasledoval. Už sme ho veľmi potrebovali. Myslím si, že bol zaslúžený. Už sa však končí, začína sa príprava a musíme popracovať, aby sme sa dostali naspäť do starej stopy. Do lode som si po prvý raz sadol od olympiády až tento týždeň," vraví 21-ročný rodák z Dunajskej Stredy, ktorý preteká za Športové centrum polície Bratislava.

Už vlani sa stal s K4 majstrom sveta, ale ozajstnú popularitu pocítil až po striebornej olympiáde. ˇĽudia ma spoznávali na ulici, pristavili sa pri mne, niektorí pýtali aj autogramy či fotografie. To všetko k tomu patrí."

Dovolenku strávil s priateľkou. "Vybrali sme sa na Tenerife, užívali sme si more, pláž, čas sme trávili leňošením i aktívnym pohybom."

V týchto dňoch rozbehol domácu prípravu v Šamoríne. Na otázku, či mu už chýbala voda, odpovedal s úsmevom: "Pravdu povediac, ani veľmi nie. Ešte by som chvíľu bez nej vydržal. Ale už je čas na trénovanie. Spočiatku sa ťažšie rozbieha, ale keď sa človek dostane do rytmu, potom to už ide," zdôraznil odchovanec šamorínskej kanoistiky.

Domáce podmienky vymení v novembri za stredné Taliansko. "S trénerom Mariánom Tesárikom a s juniorskými reprezentantmi sa vyberieme do Sabaudie. Je to tradičné miesto nášho sústredenia, ktoré už máme odskúšané a vyhovuje nám. Strávime tam zhruba dva týždne," načrtol tréningové plány na nasledujúce týždne.

Štvorkajak sa v prvej časti prípravy rozdelí na tri časti. Denis Myšák a Juraj Tarr sa budú pripravovať v USA, Tibor Linka v Taliansku a Erik Vlček sa rozhodol pre domáce podmienky. Prečo sa rozhodli pripravovať "separátne"? "Tento rok sme strávili spolu veľa času... Miesto sústredenia sme si vybrali po konzultáciách s osobnými trénermi. Ako káštvorka začneme spoločneme zaberať prakticky až v budúcom roku," vysvetlil Linka.

(lh)

 

   

« späť