14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

14. október 2016

Karloveský bobor dá bodku za sezónou


V malebnom prostredí Karloveskej zátoky v Bratislave (Lodenica UKB) sa v sobotu 15. októbra 2016 uskutoční 4. ročník kanoistických pretekov Karloveský bobor. Súťažiť budú kajakári i kanoisti a sú vypísané disciplíny pre všetky vekové kategórie od žiackych až po veteránov. Podujatie v prevažnej miere využívajú bratislavské kluby, ale vítaná je aj účasť mimobratislavských.

"Preteky sú vnímané ako bodka za sezónou. V posledných rokoch nám októbrové počasie prialo, tak sme ich zaradili do kalendára. Ďalším dôvodom je, že sa konajú na najtradičnejšom kanoistickom mieste na Slovensku - v Karloveskej zátoke, kde je akumulovaných najviac klubov.  Povedali sme si, že by bolo pekné usporiadať tam aspoň jedny preteky ročne, aj keď podmienky na organizáciu sú náročné, nie je tam veľa priestoru. Na druhej strane sú aj z tohto dôvodu preteky zaujímavejšie. Máme pozitívne reakcie z predchádzajúcich ročníkov, že si podujatie kluby i pretekári užívajú, predovšetkým mladí," vysvetľuje opodstatnenie organizovať toto podujatie športový riaditeľ Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky, riaditeľ pretekov Filip Petrla.

Ako je to s traťami a aké špecifiká má Karloveský bobor? "Zameriavame sa na dlhé trate, muži i juniori idú štyri a pol kilometra, mladší tri kilometre a najmladší poldruha kilometra - čo sa týka mini kajakov. Potom sú ešte jedny vložené preteky, veľmi netradičné, takzvané vyraďovacie. Väčšinou sa idú len v najpočetnejšie obsadených kategóriách. V posledných rokoch ich jazdili iba muži. Požiadavka je, aby v danej kategórii bolo aspoň osem štartujúcich. Jazdia sa štyri kolá, pričom po každom posledný vypadáva. Tí, čo zostanú po troch kolách, si to rozdajú medzi sebou o víťazstvo. Máme na to pozitívne ohlasy, verím, že takúto disciplínu sa mi niekedy podarí presadiť aj na inom kanoistickom podujatí," odpovedá Petrla.

V Karloveskej zátoke je mierne tečúca voda a v týchto dňoch je jej málo. Organizátori, ale hlavne pretekári, sa však s tým určite vyrovnajú a celkom isto uvidíme zaujímavé preteky.

Štartovú listinu a harmonogram pretekov so začiatkom od 10. h nájdete na:

http://www.canoe.sk/preview-file/93be776ad22b67ce1cbd91b50aff445b

(lh)

   

« späť