14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

24. október 2016

Erik Vlček: S Jurajom Tarrom sme si zajazdili K2 v bazéne


Po Denisovi Myšákovi, Tiborovi Linkovi a Jurajovi Tarrovi, ktorým sme dali slovo na našej webstránke v uplynulých dňoch, skompletizujme náš strieborný štvorkajak z olympiády v Riu rozprávaním s Erikom Vlčekom. Toho sme zastihli koncom minulého týždňa telefonicky v rodisku Jánošíka.

„Snažím sa ešte venovať v tomto čase viac rodine, momentálne sme na výlete v Terchovej. Mali by sme zostať do nedele. Keď je taká možnosť, trávime čas spoločne. Užívame si posledné dni voľna, pretože už sa mi začína tréningová príprava na budúcu sezónu," vraví 35-ročný kajakár ŠCP Bratislava.

Spoločné chvíle prežíva s  manželkou Denisou a dcérkami Larou a Sarou. Deti majú tri roky, respektíve sedem. Sadli si už s otcom do kajaku? „Staršiu som previezol, keď som sa vrátil z olympiády a ešte chvíľu bolo dobré počasie. Spravili sme si asi 600 či 700-metrový okruh. Trochu si so mnou vyskúšala aj pádlovanie. Veľmi sa jej to páčilo, ale ešte si neuvedomuje, že kanoistika nie je o sedení v kajaku a vození sa," smeje sa náš megaúspešný reprezentant.

"Juraj s Denisom idú do Ameriky, Tibor do Talianska a ja som sa rozhodol, že na jeseň zostanem doma, skrátka, jesenné sústredenie vynechám. Najbližšie týždne ma čaká beh, posilňovanie, možno pádlovanie na nejakom trenažéri. Bohužiaľ, zatiaľ máme škaredú jeseň a na vodu sa mi v takomto počasí už veľmi nechce. A tak neviem, či si ešte tento rok vôbec do kajaka sadnem," informuje o  najbližšom programe K4.

V rozhovore sme sa dotkli aj faktu, že Peter Likér bude okrem káštvorky trénovať aj maďarskú kajakárku Gabrielu Szabóovú: „Dostal dobrú ponuku. Vedeli sme o tom, záležitosť sme prekonzultovali, našu spoluprácu by to nemalo ovplyvniť. Veci sme si naplánovali tak, aby sa to dalo skĺbiť.  V zásade by sa nemalo nič meniť, skôr bude platiť, že Peter s Gabriellou sa budú prispôsobovať nám, než my im. Budeme chodiť na tie isté sústredenia, kam doteraz. Charakterizoval by som to tak, že do našej skupiny pribudne jedna kajakárka."

Slovenský štvorkajak je úradujúcim majstrom sveta. Bude svoje pozície obhajovať na svetovom šampionáte v roku 2017? „Radi by sme, ale samozrejme, ak by sme sa tam nedostali či neurobili výsledok, nič sa nedeje. Avšak tým, že bude nová disciplína na 500 metrov, by sme si to chceli vyskúšať a zasúťažiť si, aby sme vedeli aká je konkurencia, ako sa to celé rysuje."

Erik nám porozprával aj o tom, ako spolu s Jurajom Tarrom vstúpili do sveta televízej reklamy. „Natáčali sme ju ešte v lete, v 50-metrovom bazéne v Šali. Trvalo to celú noc, strávili sme tam čas od 20. hodiny do piatej rána, bolo to náročné. Človek by nepovedal, čo všetko to obsiahne vzhľadom na to, že v televízii sa z toho objaví niekoľko sekúnd. V K2 si v 50-metrovom bazéne človek nezajazdí každý deň. Točili sme sa dookola, nakrúcali sa aj podvodné zábery, púšťal sa dym... Pre nás to bola zaujímavá i pekná skúsenosť, vyskúšali sme si niečo nové. Nemali sme vôbec predstavu, čo z toho vznikne, ale výsledný efekt sa mi  páči. Myslím si, že sa za to nemusíme hanbiť."

(lh)

 

 

 

   

« späť