14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

26. október 2016

Martina Kohlová: Dožičila som si najdlhšie voľno v kariére


Naša úspešná olympionička, kajakárka MARTINA KOHLOVÁ, sa pomaličky dostáva do prevádzkovej tréningovej teploty. V rozhovore pre canoe.sk prezradila, ako si užila slušnú porciu voľna a čo ju čaká v najbližšom období

Ako vyzerá tvoj dnešný (utorkový) športový program?

„Ráno som si bola zaplávať a poobede idem na vodu na bratislavské Zlaté piesky. Na tamojšiu lodenicu chodím už tri roky."

Čiže už zarezávaš v tréningovom tempe?

„Som už v tréningovom procese, nie v tom tvrdom, predolympijskom, ale trénujem. Pripravujem sa už približne mesiac, ale nie v plnej intenzite. Zatiaľ sama, rozbieham sa, sem-tam sa pridá na vode aj tréner Filip Petrla. Venujem sa viac ako inokedy kondičnému bicyklovaniu."

Takže trénera sa nechystáš zmeniť?

„Nie, nie, určite by som ho nevymenila (úsmev)..."

Čo všetko si stihla absolvovať počas voľných týždňov po olympiáde?

„Veľa času som strávila s rodinou, s priateľom. Zašli sme si na dovolenku do Slovinska, takisto sme chodievali na chatu. Venovala som sa aj dokončovaniu nášho domčeka v Rovinke.  Oddychovala som, ale aj športovala - bez toho dlho nevydržím. Po desiatom mieste na olympiáde a tímovej medaile pre našu kanoistiku to bolo príjemné oddychovanie. Ešte nikdy v doterajšej kariére som si takýto dlhý odpočinok nedožičila."

Vyskúšala si si aj pre teba novú športovú disciplínu - triatlon. Aký si mala pocit z účasti na Triatlone pre všetkých?

„Po sezóne zvyknem skúšať nové veci, šokovať svoje telo. Tentoraz som si vybrala triatlon. Absolvovala som jeho kratšiu verziu, povedala som si, nech si to hneď na začiatku neznechutím. Ale potom som videla, že by som zvládla aj viac, takže možno v budúcnosti si dám triatlonové preteky s regulárnymi parametrami."

Okrem toho si stihla účasť aj na kanoistických svadbách...

„Áno, konali sa tri kanoistické svadby. Bol som na svadbe „Anďovi" Wiebauerovi a „Ivči" Kmeťovej. Škoda, že šéf zväzu Robert Petriska mal svadbu v rovnakom čase ako Ivana, inak by som išla aj na jeho (smiech)."

A kedy budeš rozosielať tvoje svadobné oznámenia?

„Nóó, keď sa budem vydávať."

A to bude...

„Zatiaľ žiaden termín stanovený nie je, ešte nemám ani prsteň... (smiech)."

Chystáš sa v najbližšom období na sústredenie, tak ako väčšina reprezentantov?

„Rozhodla som sa, že asi po pätnástich rokoch (inak na kajaku jazdím už 21) spravím nejakú zmenu a nepôjdem na jesenné sústredenie. Zostanem jazdiť doma, k ostatným sa pridám v decembri, keď s ŠCP pôjdeme v rámci kondičnej prípravy na Štrbské pleso na bežky. Bola som takmer rok preč, tak som sa rozhodla pre model Erika Vlčeka a pripravujem sa doma."

V decembri plánuješ zorganizovať charitatívne podujatie, z ktorého sa už pomaly stáva tradícia. Kde sa uskutoční a čo bude jeho náplňou?

„Uskutoční sa v Šamoríne, verím, že s bohatou účasťou olympionikov. Bude to už tretí ročník podujatia, ktoré organizujem. V predchádzajúcich dvoch ročníkoch (prvý bol v Topoľčanoch, druhý v Novákoch) to bol zápas vodných pólistov proti výberu slovenskej kanoistiky a  výťažok išiel na občianske združenie Danky Bartekovej zamerané na talenty. Prispievalo sa na deti, ktorých rodičia nemajú toľko peňazí na podporu ich športovania. Tento rok  trochu zmeníme náplň, zostaneme síce pri vodnom póle, ale v kolesách a nebudeme hrať proti vodným pólistom, ale proti výberu rôznych olympionikov. Termín je stanovený na 19. december."

Ladislav Harsányi

   

« späť