14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

28. október 2016

Peter Gelle: Idem si správne nastaviť telo


Kajakár Peter Gelle sa z olympiády vrátil s finálovým umiestnením, čo je určite úspech. Jeho však ešte dlho po Riu škrelo, že v lepšom výsledku než je 8. miesto mu nezabránili ani tak súperi, ale príroda. Prekliate riasy...

Podarilo sa mu zahnať tieto myšlienky a úplne vypnúť v uplynulých týždňoch od kanoistiky? „Po olympiáde to bolo ťažké na psychiku... Vcelku sa mi to podarilo, pretože deti ma dostatočne zamestnávali. Navykol som si veľmi dobre, že sa venujem rodine a starám sa o ňu. O to ťažšie je znova naskočiť do tréningového procesu. Najradšej by som s rodinou bol doma stále a venoval sa jej. Synček Pedro Estaban mal v septembri rok, už cupitá a my beháme za ním. Je to samá radosť. Dcérka Amálka dovŕši tri roky v decembri," odpovedá pretekár VŠC Dukla Banská Bystrica v Trenčíne.

Vie však, že ak sa chce tomuto športu naďalej venovať na vrcholovej úrovni, opäť sa musí pustiť do tréningovej driny. Na ňu teraz začína pripravovať svoje telo. „Pomaličky sa rozbieham, zľahka si jazdím prvé kilometre. A taktiež cvičím, aby som dal telo do dobrého stavu. Dbáme na to, aby sme ho správne nastavili a pripravili na intenzívnu časť novej sezóny, aby zvládalo veľké záťaže a vyhýbali sa mi zranenia. Robíme kompenzačné cvičenia s fyzioterapeutkou Dukly, ktorá je mojou manželkou," rozhovorí sa o začiatku prípravy.

„Vytvorila batériu cvičení, ktoré vykonávame v tíme a dohliada na to, aby sme ich odcvičili správne. Mali by sme si ich zafixovať tak, aby sme ich mohli využívať aj počas sezóny a vykonávať samostatne," vysvetľuje skúsený pretekár, ktorý 23. augusta dovŕšil 32 rokov.

Momentálne sa pripravuje v domácich podmienkach: „Všetko prebieha v Trenčíne, plávame, chodíme na vodu a takisto aj posilňovať." Slovensko však o pár týždňov vymení za Španielsko. „Na prelome novembra a decembra sa chystám na sústredenie do Sevilly. Mali by sme tam stráviť tri týždne spolu s celým tímom z Dukly. Keďže na Slovensku býva v tom čase chladno, tak by sme chceli využiť tamojšiu klímu a ísť ešte na vodu."

Stredisko majú dobre zmapované: „Chodievame tam od roku 2009, hádam sme odvtedy nevynechali ani jednu sezónu, zväčša sa do Sevilly vyberieme aj viackrát do roka. Mne sa tam veľmi páči, je to komplexné centrum, všetko je na dosah ruky, nikam netreba dochádzať. Je to príjemné."

V piatok nebude chýbať na galavečere Slovenského olympijského výboru v Šamoríne, kde ocenia najlepších slovenských športovcov z Ria de Janeiro, vrátane kanoistov. „Trochu sa pôjdeme s manželkou kultúrne a spoločensky vyžiť, tentoraz bez detí," tešil sa Gelle na slávnostný večer.

 

(lh)

   

« späť