14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

16. november 2016

Mladá slovenská elita v Sabaudii pilovala techniku pádlovania


Poprední slovenskí kajakári a kajakárky, prevažne juniorskí reprezentanti, ku ktorým sa pridal  aj člen nášho strieborného štvorkajaka z OH v Riu de Janeiro Tibor Linka, sa v utorok vrátili zo sústredenia v pobrežnej Sabaudii v strednom Taliansku. Nechýbali na ňom ani Gábor Jakubík, úradujúci majster Európy  v K2 na 500 m či Csaba Zalka, viacnásobný medailista z tohtoročných juniorských MS, respektíve ME.

„Chodíme tam už niekoľko rokov na jesenné i jarné sústredenia. V tomto období je to veľmi vhodné, čo sa týka počasia a celkovej klímy. Teplota sa pohybuje okolo 18- 20 stupňov Celzia a žičí najazdeniu kilometrov na vode. Ide o jazero prepojené na koncoch s morom, nuž je voda taká zmiešaná, sladko-slaná a stojatá," informoval šéf realizačného tímu slovenskej juniorskej reprezentácie Marián Tesárik, ktorý strávil niekoľko dní v dejisku sústredenia. Organizovalo ho Športové centrum polície v spolupráci so Slovenským zväzom rýchlostnej kanoistiky.

Dva týždne (od 1. do 15. novembra) si tam odkrútili pretekári Tibor Linka, Gábor Jakubík, Viktor Demin, Marek Krajčovič, Matej Michálek, Adam Botek, Martin Nemček, Csaba Zalka, Matúš Jedinák, Samuel Baláž, Lucia Oršulová, Marianna Petrušová, Paulína Tesáriková a Jessica Zatlkajová. Kým chlapcom sa venoval tréner Andrej Wiebauer, s dievčatami pracoval Robert Erban. Okrem našich sa tam pripravovali talianski pretekári a k Slovákom sa po čase pridali aj Česi a v závere Poliaci.

Na čo bolo sústredenie zamerané? „Na rozvoj vytrvalosti na vode, najazdenie kilometrov v tempe, s dôrazom na techniku pádlovania. Teraz je na to čas a priestor, aby sa ešte niektoré zlé návyky mohli odstrániť. Okrem vody, ktorá bola prioritou, bola na programe aj posilňovňa a beh," odpovedá Tesárik.

Dôležité bolo počasie, a keďže im prialo, nemuseli meniť tréningový plán. "Aj keď prišlo menšie ochladenie, stále sa dalo trénovať.  Bol som spokojný s prácou a prístupom trénerov, ktorí si  nahrávali veci na videozáznam a analyzovali techniku pádlovania. Takisto môžem vysloviť spokojnosť s momentálnou výkonnosťou pretekárov, vidno, že ani v domácich podmienkach nezaháľajú a pracujú na sebe," hodnotil šéf juniorskej reprezentácie. "Keďže pretekári sú v rôznej etape prípravy, žiadne interné preteky sa nekonali. Na niektorých úsekoch počas tréningov v rýchlom tempe však nechýbali "hecovačky či "podpichovačky" medzi chlapcami i dievčatami," dodal.


Už druhý rok bývali v novom hotelovom zariadení. "Mali sme vynikajúce zázemie, ubytovanie i stravu. Aj z tohto pohľadu hodnotím sústredenie pozitívne," uzavrel Tesárik.

(lh)

 

 

 


   

« späť