14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

21. november 2016

Tarr, Myšák a Likér na sústredení v USA, navštívili aj Mariána Gáboríka


Polovica osádky nášho strieborného štvorkajaka z olympijských hier v Riu de Janeiro - Juraj Tarr a Denis Myšák - sa už tri týždne pripravuje na novú sezónu v Newport Beach v Kalifornii. O apartmán sa s nimi delil do nedele aj ich tréner Peter Likér.

"Toto sústredenie je trocha voľnejšie vzhľadom na to, že sme po olympiáde, ale hlavne z dôvodu počtu najazdených kilometrov - denne ich absolvujeme 20 - 25," napísal nám z USA Likér, ktorý si už v nedeľu balil batožinu na návrat domov.

"Do tréningu sa vracia ťažko, chalani sa teraz ešte iba rozbiehajú, nejaké extra intenzívne tréningy sme nemali," dodal.

Keďže v Newporte nie sú prvý raz na sústredení, poznajú ho dôverne: "Podmienky tu máme veľmi dobré, preto sem chodíme každoročne. November je tu teplý, a ten terajší mimoriadne. Dokonca nám nefúkal ani vietor. Bývame v apartmáne na veľmi peknom mieste. Stravujeme sa väčšinou v reštauráciách, ale zvykneme si aj sami variť. Máme tu veľa známych, za tie roky sme si spravili dobré kontakty," vraví tréner.Pred dvoma týždňami mali možnosť zažiť atmosféru prezidentských volieb v USA: "Bolo toho kvantum v televízii, v rádiách, novinách, dokonca aj na uliciach. My sme to však nejako zvlášť neriešili," reaguje Likér.

Voľný čas využívali pobytom na pláži a chodievali aj na masáže. "Boli sme aj na návšteve u hokejistu Mariána Gáboríka, ktorý nás pozval domov na večeru. Dostávame veľa pozvaní od ľudí, ktorí tu bývajú," prezradil Likér.


"Susedkou" našich kajakárov v kalifornskom apartmáne je Krisztína Fazekasová, členka zlatého maďarského štvorkajaka na 500 m z Ria de Janeiro, ktorú sprevádza na sústredení manžel.

Za Jurajom Tarrom a Denisom Myšákom sa v týchto dňoch taktiež vybrali rodinní príslušníci, ktorí "vymenili" trénera Likéra. Naši kanoisti sa vracajú doma skraja decembra.

(lh)

   

« späť