14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

14. december 2016

Strieborný štvorkajak dostal od prezidenta Kisku striebornú mincu


Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska v stredu predpoludním prijal vo svojom sídle v Grassalkovichovom paláci medailistov z olympijských a paralympijských hier 2016 v Riu de Janeiro. Poďakoval sa im za vzornú reprezentáciu, vyzdvihol, že sú vzormi pre mládež a vyfotografoval sa s medailami, ktoré naši úspešní športovci na týchto vrcholných podujatiach získali.

Na prijatí nechýbalo ani strieborné kvarteto štvorkajaka v zložení Erik Vlček, Juraj Tarr, Denis Myšák, Tibor Linka, spolu s trénerom Petrom Likérom. Nielen naši kajakári, ale všetci medailisti dostali od prezidenta pamätnú striebornú mincu v drevenej plakete.

"Vážime si, že nás prijal pán prezident. Prišli všetci medailisti, súčasný i bývalý prezident SOV i šéf paralympionikov. Prebehlo to veľmi rýchlo, chápeme, že čas pána prezidenta je vzácny. Bolo nás tam dosť, takže nezostalo veľa času na neformálne rozhovory. Nepamätám si, že by ma prijal niekto z jeho predchodcov v prezidentskej funkcii. Sme radi, že sa zaujíma aj o nás športovcov. Viem, že aktívne lyžuje a fandí najmä tomuto športu. Venoval nám pamätnú mincu. Je filantrop, stretnutie s ním bolo príjemné," vyslovil sa Erik Vlček.

FOTO: SOV

(lh)

   

« späť