14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

18. december 2016

Slovenská športová smotánka sa predstaví v charitatívnom zápase v olympijskom lesku


Po Topoľčanoch a Novákoch bude dejiskom tradičného charitatívneho podujatia pod organizátorskou taktovkou našej úspešnej olympioničky, kajakárky Martiny Kohlovej a za účasti slovenských top športovcov v pondelok 19. decembra 2016 x-bionic® aquatic sphere v Šamoríne-Čilistove. Návštevníkov čaká od 17. hodiny atraktívny program plný zábavy.

„Vstupné je dobrovoľné a všetky vyzbierané peniaze, do posledného centa, pôjdu na konto občianskeho združenia Danky Bartekovej Zamierené na talenty, ktoré podporuje mladé športové talenty - aj zo sociálne slabších pomerov. Hlavnou myšlienkou podujatia je, že športovci, ktorí čosi od športu dostali, mu niečo týmto spôsobom vracajú," vysvetľuje Kohlová.

Na čo sa diváci môžu tešiť a koho uvidia v akcii? „Podujatie sa začína autogramiádou od 17. h. Príde olympijský víťaz v chôdzi na 50 km Matej Tóth, strieborný štvorkajak Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka, Denis Myšák, takisto strieborný vodný slalomár z Ria Matej Beňuš, strelkyňa Danka Barteková, plavec Richard Nagy, triatlonista Richard Varga, tenista Andrej Martin, čiže samí olympionici.  Približne o 17.45 h je naplánovaný slávnostný nástup a od 18. hodiny sa začne špeciálny športový zápas vo vodnom póle na nafukovacích kolesách medzi dvoma tímami, ktorý sa bude niesť v zábavnom duchu. Jedno družstvo povedie ako tréner nový prezident Slovenského olympijského výboru Anton Siekel, druhé jeho predchodca v tejto funkcii František Chmelár. Kapitánkami tímov sú Danka Barteková a Jana Dukátová. Program spestria svojím vystúpením v synchronizovanom plávaní naše akvabely  Naďa Daabousová a Jana Labáthová," informuje o programe Kohlová.

Obecenstvo bude môcť zhliadnuť aj rôzne súťaže športovcov na stand-upoch a  diváci môžu vyhrať reprezentačné oblečenie nášho kanoistického zväzu.

(lh)

 

   

« späť