14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

20. december 2016

Skvelá zábava pre dobrú vec - olympionici hrali charitatívne vodné pólo


Bazén plný skvelých slovenských športovcov - olympionikov. Špeciálny šport - vodné pólo na nafukovacích kolesách i ďalšie netradičné disciplíny. Plno zábavy a financie na dobrú vec. Taký bol lajtmotív charitatívneho podujatia v x-bionic® aquatic sphere v Šamoríne-Čilistove, ktorý sa uskutočnil v pondelok 19. decembra 2016 pod organizátorskou taktovkou našej úspešnej kajakárky Martiny Kohlovej.

VIDEO:

https://www.youtube.com/watch?v=-2hhvzsPgpI

Zišlo sa tam to najvýstavnejšie, čo slovenský šport momentálne má. Na autogramiáde defilovalo 16 olympionikov z tohtoročnej olympiády v Riu de Janeiro. Olympijský víťaz v chôdzi Matej Tóth (sprevádzaný trénerom Matejom Spišiakom), strieborný štvorkajak Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka, Denis Myšák, rovnako strieborný vodný slalomár Matej Beňuš, vodní slalomári Jakub Grigar a Jana Dukátová, kajakári Martina Kohlová a Vincent Farkas, strelkyňa Danka Barteková, plavci Richard Nagy a Katarína Listopadová, triatlonista Richard Varga, akvabely Naďa Daabousová a Jana Labáthová.

Pre vodné pólo sa rozdelili na dve družstvá - jedno vedené bývalým prezidentom SOV Františkom Chmelárom a kapitánkou Dankou Bartekovou, druhé pod taktovkou nového šéfa SOV Antona Siekela a kapitánky Jany Dukátovej.  Olympionici sa nahodili do plaviek, nasadili si vodnopólové čiapočky a šups zadkami do veľkých nafukovacích kolies. Rozpútali sa veľké súboje v bazéne, góly padali jedna radosť. Zábavu si užívali plným priehrštím.

"Vyšantili sme sa ako malé deti," vravel Erik Vlček. "Keď človek nemá za sebou intenzívnu prípravu, aj sa pri tom zadýcha," pridal s úsmevom jeho dlhoročný kolega zo štvorkajaku Juraj Tarr, ktorý sa vykúpal po "tigrom" skoku na windsurfingovú dosku. "Vo vodnom póle dostali ramená poriadne zabrať," doplnil ich Vincent Farkas.

Mateja Tótha sme mohli vidieť v netradičnej úlohe vodnopólového brankára a v prestávke si vykúšal aj špeciálnu disciplínu - pádlovanie v kolese - a mal čo robiť. "Je to náročné na koordináciu," podotkol. Na programe bola aj ďalšia zaujímavá a technicky náročná disciplína - pádlovanie na windsurfingovej doske.

link na reportáž  RTVS (video o podujatí sa začína od 12.39 s):

http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/9937/113788#772

Vo vodnom póle zvíťazil tím s modrými čiapočkami na čele s kapitánkou Bartekovou. ale výsledok v tomto prípade nebol dôležitý. "Mám veľkú radosť z toho, že olympionici prijali pozvanie a prišli podporiť dobrú vec. Zozbieralo sa trocha peňazí pre deti, ktoré majú talent, ale možno nemajú dostatočné zázemie, aby si mohli dovoliť kvalitnú prípravu.  Z predchádzajúceho ročníka podujatia sme podporili  dvoch mladých športovcov - tenistku Lenku Starú a kajakárku Marianu Petrušovú a verím, že z tohto ročníka, ktorý bol už v poradí tretí, sa nám podarí ďalších dvoch," povedala Danka Barteková. Výťažok z podujatia poputuje na jej občianske združenie Zamierené na talenty.

Reportáž TV Markíza od 7:21 s

http://videoarchiv.markiza.sk/video/sportove-noviny/56556_sportove-noviny

"Vyzbieralo sa 1150 eur a pribudnú ešte peniaze z dražby vodnopólovej lopty s podpismi olympionikov," bilancovala vydarený večer jeho organizátorka Martina Kohlová. Patrí jej poďakovanie a takisto aj Nadácii x-bionic® sphere, ktorá sa podieľala na tomto peknom podujatí.

Ladislav Harsányi

 

 

   

« späť