14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

23. december 2016

Štvorkajak je najúspešnejší kolektív na Slovensku - a rekordér!


Štvorkajak je najlepší! Kvarteto Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka a Denis Myšák vyhlásili za najúspešnejší športový kolektív na Slovensku v ankete Športovec roka 2016, ktorú organizuje Klub športových redaktorov. Až za ním skončila na druhom mieste futbalová reprezentácia Slovenska (A-tím) a na treťom futbalisti Slovenska do 21 rokov. Kajakári vyhrali s presvedčivým  náskokom 86 bodov. Zo 122 hlasujúcich ich dalo na prvé miesto 88, na druhé 24 a na tretie 7 novinárov. Neocitli sa iba na troch hlasovacích lístkoch.Káštvorka si prvenstvo vyslúžila predovšetkým za strieborné medaily na olympijských hrách v Riu de Janeiro na 1000 metrov, pričom k mimoriadne úspešnému roku prispelo aj zlato na ME v Moskve na 1000 m a strieborný kov z toho istého šampionátu na polovičnej trati. Stalo sa tak pod vedením trénera Petra Likéra, pričom uznanie patrí aj osobným trénerom - Tibora Linku vedie Marián Tesárik, Denisa Myšáka Ľubomír Hagara starší. Dvojica Tarr - Vlček sa v kategórii individuálnych športovcov delí o 29. miesto s biatlonistkou Paulínou Fialkovou.

"Prvenstvo nás teší. Tento rok sme dali do každých pretekov všetko. Olympiáda však určite najviac zarezonovala vo verejnosti i medzi hlasujúcimi," povedal na vyhlasovaní Športovec roka 2016 v budove nového Národného divadla Tibor Linka. "Vlani nás predbehli futbalisti, teraz sme prví my. Dúfali sme v to, a tak trocha to aj očakávali. Získali sme striebro na olympiáde, z ME máme zlato i striebro. Pre mňa to bola jedna z najúspešnejších sezón kariéry," doplnil ho Juraj Tarr.Slovenský štvorkajak vyhral anketu už 7. krát, je najúspešnejším športovým kolektívom v histórii ankety. Päť prvenstiev si doteraz vyslúžila hokejová reprezentácia Slovenska a štyri futbalová. Erik Vlček bol členom všetkých siedmich víťazných kolektívov v histórii ankety a z tohto pohľadu je absolútnym rekordérom (Martina Moravcová vyhrala 6-krát v kategórii jednotlivcov). "Každý rekord poteší, pretože hovorí niečo o výnimočnosti," reagoval Erik Vlček. "Vlani sme síce vyhrali MS, ale olympiáda sa nedá s ničím porovnávať, navyše je iba raz za štyri roky," tešil sa Denis Myšák, ktorý čakal tuhý súboj o prvé miesto s futbalistami." A ešte slová trénera Petra Likéra: "Vlani sme vyhrali MS a v ankete sme skončili iba druhí, čo je pre mňa nepochopiteľné. Viac sme už nemohli dosiahnuť. Hoci na olympiáde sme chceli zlato, na Nemcov sme nemali, ale aj tak je to veľký úspech. "


Juraj Tarr bol súčasťou víťazného kolektívu v ankete doposiaľ trikrát, Tibor Linka a Denis Myšák sa ocitli v tíme víťaza premiérovo. Štvorkajak už stál 10-krát na stupni víťazov: okrem siedmich prvenstiev bol raz druhý (2015) a dvakrát tretí (2002, 2012)


Anketa Športovec roka - kolektívy: 1. Štvorkajak 319 bodov, 2. Futbalisti Slovenska 233 bodov, 3. Futbalisti Slovenska do 21 rokov.

Jednotlivci: 1.  Matej Tóth  (atletika) 1151, 2. Peter Sagan (cyklistika) 1076, 3. Dominika Cibulková (tenis) 934,  4. Peter a Ladislav Škantárovci (vodný slalom)  888, 5. Matej Beňuš  (vodný slalom), 619, 6. Veronika Velez Zuzulová (zjazdové lyžovanie) 585, 7. Marek Hamšík (futbal) 320, 8. Štefan Svitko (motorizmus) 296, 9. Marián Hossa (hokej) 237, 10. Petra Vlhová (zjazdové lyžovanie) 172.

Triumfy štvorkajaka v ankete

2001 Michal Riszdorfer, Richard Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Bača

2003 Michal Riszdorfer, Richard Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Bača

2004 Michal Riszdorfer, Richard Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Bača

2006 Michal Riszdorfer, Richard Riszdorfer, Erik Vlček, Róbert Erban

2007 Michal Riszdorfer, Richard Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr

2008 Michal Riszdorfer, Richard Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr

2016 Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka, Denis Myšák

Ladislav Harsányi

   

« späť