14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

17. január 2017

Sústredenie v Ramsau: Naši top kajakári na bežkách, v bazéne i na saniach


Časť slovenskej reprezentácie v rýchlostnej kanoistike už tradične absolvuje zimné sústredenie kondičného charakteru v známom rakúskom stredisku Ramsau am Dachstein. Štvorkajak v zložení Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka, Denis Myšák, kajakárka Martina Kohlová, sprevádzaní trénermi Petrom Likérom, Filipom Petrlom a masérom Igorom Viszlayom, plus maďarská dvojnásobná zlatá olympionička z Ria de Janeiro Gabriella Szabóová. To je partia, ktorá momentálne trávi spoločné dni prípravy (od 9. do 19. januára) v Štajersku.

„Najväčšie množstvo tréningového času strávia na bežkách. Tento rok sú tu naozaj skvelé podmienky na bežkovanie, pravé zimné počasie s množstvom snehu a teplotami okolo mínus 7 stupňov Celzia, s viac ako 50 km perfektne upravenými bežeckými traťami. Za jeden tréning si odkrútia športovci na bežkách v priemere od 20 do 30 km," hlási z miesta sústredenia športový riaditeľ SZRK Filip Petrla, ktorý je osobným trénerom Kohlovej.  Keďže „bežkovanie" je tradičnou súčasťou zimných kondičných sústredení, podľa Petrlu naši kajakári už veľmi dobre ovládajú korčuliarsku techniku na bežkách.

Je veľká výhoda, že trate sa nachádzajú v blízkosti penziónu, v ktorom bývajú. Ďalší z dôvodov, prečo sa každoročne vracajú do Ramsau je, že sa tam nachádza 25-metrový plavecký bazén. „Plávanie považujeme v zime za jednu z najdôležitejších súčastí tréningového procesu našich úspešných olympionikov. V Ramsau si denne zaplávu zhruba tri a pol kilometra. Okrem behu na lyžiach a plávania je dôležitou stránkou tréningovej záťaže posilňovanie. K doplnkovým aktivitám patria beh, sauna, masáže, strečing...," informuje Petrla.

Pochvaľujú si aj penzión, v ktorom sú ubytovaní: „Sme tu už takmer desiatykrát, penzión má výborné zázemie, naše vzťahy s majiteľmi sú veľmi dobré. Stravu nám vedia pripraviť doslova na želanie."


Pre spestrenie pobytu tento rok vymysleli v rámci dňa voľna sánkovanie, na ktoré si zvolili 7 kilometrov dlhú trať v neďalekom Schladmingu. „Erik Vlček po jej absolvovaní vyhlásil, že v 36 rokoch zistil, že sa nevie sánkovať...," pridal Petrla úsmevnú príhodu. Naša kanoistická elita bola 10. januára povzbudiť slovenské slalomárky Veroniku Velez Zuzulovú a Petru Vlhovú v neďalekom Flachau v pretekoch Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní. „Bolo to pre nás veľmi príjemné spestrenie pobytu," uzavrel Petrla.

(lh)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

   

« späť