14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

21. január 2017

Galavečer oslavou rýchlostnej kanoistiky


Dom kultúry Zrkadlový háj v bratislavskej Petržalke sa počas piatkového večera (20. januára 2017) i noci stal miestom oslavy rýchlostnej kanoistiky a najmä slovenských úspechov v roku 2016. Tradičný galavečer za účasti širokej kanoistickej rodiny, od najmladších pretekárov cez trénerov a funkcionárov i rodinných príslušníkov, poctili svojou návštevou mnohé osobnosti a vzácni hostia. Nechýbal medzi nimi nový prezident SOV Anton Siekel, bývalý šéf Športového centra polície Marián Kukumberg i jeho nástupca Juraj Minčík, veľký podporovateľ športu Ladislav Ásványi, podpredseda Rady pre šport Ministerstva školstva SR Ján Krišanda, či poslanec Národnej rady SR a priaznivec kanoistiky Dušan Čaplovič, ktorí dekorovali ocenených športovcov a trénerov. Prišli aj primátori Novák, Šamorína a Komárno, teda bášť slovenskej kanoistiky.

Jedna z legiend tohto športu, 85-ročný Ladislav Čepčiansky,  pred auditóriom povedal: "Pred mnohými rokmi som pomáhal roztláčať vláčik rýchlostnej kanoistiky na Slovensku, z ktorého sa stal už medzinárodný rýchlik. Verím, že rýchlosťou, ktorú nabral, bude aj pokračovať."


Prezident Slovenského zväzu rýchlostnej kanostiky Robert Petriska sa poďakoval všetkým. ktorí sa pričinili o tento vývoj, okrem pretekárov aj ich trénerom, podporným tímom a nezabudol ani na rodičov mladých športovcov. Najmä mladí adepti kanoistiky defilovali na pódiu pri oceňovaní najlepších v Slovenskom pohári za minulý rok. Sú medzi nimi mená, o ktorých budeme v budúcnosti celkom určite počuť.


Po nich prišli na rad laureáti ankety Kanoista roka 2016, naši špičkoví reprezentanti, ktorí sa pričinili o skvelé úspechy na medzinárodnej scéne, vrátane olympijských hier v Riu de Janeiro. Ocenenia prevzali Erik Vlček (najlepší kajakár), Martina Kohlová (najlepšia kajakárka), Vincent Farkas (najlepší kanoista), Csaba Zalka (najlepší junior), Peter Likér (najlepší tréner) a za výkon roka strieborný štvorkajak z OH v zložení Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka.


"V roku 2004 som sa ako najmladší člen K4, ktorá získala olympijskú medailu, nezmestil do prvej trojky v kategórii najlepší kajakár, boli predo mnou všetci kolegovia z posádky. Nakoplo ma to, a tak tu stojím deviatykrát. Verím, že sa história bude opakovať a  toľkokrát sa tu objaví v budúcnosti niekto z mojich mladších kolegov," vyslovil sa Erik Vlček. Slávnostný program, ktorým sprevádzal redaktor RTVS Andrej Bartaloš, pesničkami podfarbila speváčka Natália Hatalová.

Celý večer i noc sa niesli v slávnostnej, ale aj uvoľnenej atmosfére, plnej zábavy, družných debát, chutných jedál i nápojov, tomboly... A tanečný parket bol v permanencii do skorých ranných hodín. Vďaka za organizáciu patrí generálnemu manažérovi SZRK Borisovi Bergendimu a jeho tímu spolupracovníkov.

Bol to síce posledný galavečer pod hlavičkou Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky (po spojení s vodnými slalomármi vznikol nový zväz Slovenská kanoistika na čele s Ivanom Cibákom, taktiež prítomným na slávnostnom večere), ale i v budúcnosti sa určite budú kanoisti každoročne schádzať pri takýchto stretnutiach, aby oslávili spoločné úspechy. A sme presvedčení, že aj v nasledujúcich rokoch bude čo.

Ladislav Harsányi

Foto: Martin Červeňanský

 

 

    

« späť