14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

26. január 2017

Kanoisti Dukly zaberajú naplno, domov si našli na Štrbskom plese


Kanoisti VŠC Dukla Banská Bystrica so sídlom v Trenčíne rozbehli zimnú prípravu na novú sezónu už naplno. Napríklad dvojica Vincent Farkas - Matej Rusnák absolvovala od 9. do 18. januára pod vedením trénera Ľubomíra Hagaru mladšieho sústredenie na Štrbskom plese.

„Tento výcvikový tábor bol zameraný na rozvoj všeobecnej kondičnej prípravy v strednohorskej nadmorskej výške, najmä prostredníctvom behu na lyžiach, ktorý tvoril prevažnú časť tréningových jednotiek. Po raňajšej hlavnej fáze na bežkách sa popoludňajšie fázy skladali z kombinácie už spomínaných bežiek a posilňovne, veslárskeho a kanoistického trenažéra. Ako spestrenie sústredenia sme absolvovali aj futbalové súboje, spolu s vodnými slalomármi z VŠC Dukla BB a kajakárov z ŠKP, ktorí boli taktiež na sústredení v tom istom termíne," priblížil náplň sústredenia Hagara.

„Po veľmi dlhej dobe sme opäť zaradili do našej zimnej prípravy sústredenie na Štrbskom plese, keďže minulé roky sme vždy vyhľadávali zahraničné destinácie v Rakúsku alebo Taliansku. Bola to pre nás príjemná zmena vrátiť sa opäť na naše bežecké trate, ktoré nie sú, čo sa týka dĺžky, ničím výnimočné, ale o to sú pre nás kanoistov náročnejšie. Výborne upravené boli okruhy v dĺžke 5 km, 3,3 km a 1,6 km. Absolvovaním týchto okruhov v rôznych kombináciách sa dalo na jednu fázu nabežkovať slušné množstvo kilometrov. Tieto trate boli dennodenne upravované ratrakom, takže sme boli s traťami veľmi spokojní," pokračoval.

„Ubytovaní sme boli v hoteli FIS, ktorý by si už zaslúžil po mnohých rokoch veľkú investíciu, ale keďže sme zvyknutí sem - tam aj na oveľa horšie podmienky,  ubytovanie bolo úplne postačujúce. Súčasťou hotela je aj nová regeneračná časť, ktorá ponúka rôzne druhy sáun, vírivku a masáže, čiže o regeneráciu sme mali postarané aj touto formou a raz chalani absolvovali masáž u výborného fyzioterapeuta vodných slalomárov Pala Beličku. Strava bola výborná, vyvážená a pestrá, čo považujem za veľké plus tohto sústredenia," sumarizoval pobyt Hagara.

Momentálne prebieha krátka príprava v domácich podmienkach a 5. februára by sa mali kanoisti vydať do španielskej Sevilly na prvé sústredenie na vodu.

   

« späť