14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

27. január 2017

Majstrovstvá Slovenska v trenažéroch: V akcii budú aj strieborní chlapci z K4 a Kohlová


Prvým domácim kanoistickým podujatím roka sú majstrovstvá SR v ťahaní na pádlovacom trenažéri. Uskutočnia sa v sobotu 28. januára 2017 v bratislavskom nákupnom centre Avion Shopping Park. Od 10. hodiny sú na programe rozjazdy, finálové disciplíny sa konajú od 13.40 h. Súťažia všetky vekové katagórie od 13-ročných chlapcov a dievčat, cez juniorov, kadeto, seniorov až po veteránov v disciplínach K1 od 200 do 1000 m. Medzi prihlásenými bolo v piatok napoludnie 112 pretekárov z 11 klubov, pričom v zozname štartujúcich čítame aj mená z nášho strieborného štvorkajaka z Ria - Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka, či ďalšiu úspešnú olympioničku Martinu Kohlovú.

Všetky dôležité informácie nám poskytol riaditeľ pretekov Filip Petrla.

DEJISKO

"Preteky sa konajú na tradičnom mieste v Avion Shopping Parku (pri Sportsdirect), s ktorým sa nám spolupráca osvedčila."

ÚČASŤ

"Keďže ide o majstrovstvá Slovenska, účasť reprezentantov je povinná. Niektorí sa však ospravedlnili pre chorobu či neodkladné pracovné povinnosti, najmä ide o pretekárov VŠC Dukla Banská Bystrica v Trenčíne. Inak, čo sa týka kajakárov. okrem Ivany Mládkovej by mali byť zastúpení všetci z absolútnej špičky, čo ma teší. Bohužiaľ, tento rok sa nám nepodarilo získať medzinárodné kajakárske esá, akým bol v minulých ročníkoch Dán René Holten Poulsen, viacnásobný medailista z MS či ME.  Pricestuje však aktuálny majster Dánska v pádlovacích trenažéroch a účasť prisľúbila aj majsterka Európy na 500 m z Poľska, čo je potešujúce."

TECHNICKÉ ZABEZPEČENIE

"Trenažéry, ktoré svojou kvalitou patria medzi najlepšie na svete,  zabezpečila dánska firma Dansprint, ktorá ich nám na tieto preteky pravidelne zapožičiava. Na Slovensko pricestuje celé zastúpenie firmy a privezú so sebou osem trenažérov, vrátane sofvéru, ktorý je veľmi dôležitý pre organizáciu pretekov. Umožňuje, aby diváci mohli sledovať na obrazovke  priebeh súťaží."

POSTUPOVÝ KĽÚČ A CENY

"Osem pretekárov z rozjázd s najlepšími časmi postupuje do finále. Verím, že príde veľa divákov a atmosféra bude taká dobrá ako v ostatných rokoch. Pre víťazov sú zabezpečené v spolupráci s Avion Shopping Parkom vecné ceny."

Časový harmonogram a rozpis:

https://baracuda.canoe.sk/public/default/harmonogram/95

(lh)

   

« späť