14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

10. február 2017

Projekty, ktoré zmenia Zemník na nepoznanie


Vybudovanie areálu Zemník pri Jarovskom ramene Dunaja má zmeniť túto lokalitu na nepoznanie. Projektom číslo jeden je Národné centrum rýchlostnej kanoistiky a veslovania s rozpočtom 27,3 milióna eur (bez DPH), ktorý má za sebou už prvú etapu. Rýchlostní kanoisti tam urobili kus práce, natiahli 9 dráh na vodnej ploche, nástupisko do vody, inštalovali kontajnery na lode, malú drevenú tribúnu, je upravené okolie i cesta okolo jazera. Vlani sa tam uskutočnili majstrovstvá Slovenska v rýchlostnej kanoistike na krátkych tratiach.

Tento rok budú zmeny ešte radikálnejšie. „Momentálne čakáme na stavebné povolenie na vybudovanie areálu. Mali by sme ho získať do apríla," povedal pre bratislavské noviny Boris Bergendi, generálny manažér Slovenskej kanoistiky, ktorý riadi aj pracovnú skupinu výstavby centra. Zväz podpísal s podnikom Vodohospodárska výstavba zmluvu na prenájom areálu na 50 rokov za symbolické nájomné jedno euro ročne.

Ako píšu Bratislavské noviny, v druhej etape by sa mali vybudovať mosty (počas veľkej vody býva neprejazdná prístupová asfaltka z hrádze) a návoz zeminy na miesto, kde budú stáť budovy a inžinierske siete. V tretej etape príde na rad výstavba ubytovne a lodeníc, v štvrtej hangáru a športovej haly, v piatej piaty most a okružná komunikácia okolo jazera. Najnákladnejšími etapami sú 2. a 3., každá bude stáť okolo 5,5 milióna eur bez DPH.  Pre verejnosť bude prínosom vybudovanie rozvetvenej infraštruktúry pre korčuliarov a cyklistov v blízkom okolí.

V nasledujúcich rokoch vznikne diaľnica D4 Jarovce-Ivanka sever a do októbra 2020  postavia most, pod ktorým povedie cesta ponad Jarovské rameno.

Celý článok nájdete na:

http://m.bratislavskenoviny.sk/najnovsie-spravy-z-bratislavy/vystavba/okolie-zemnika-sa-zmeni-na-nepoznanie.html?page_id=342952

 

 

   

« späť