14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

17. február 2017

Čas výcvikových táborov: Kam sa rozbehnú seniori a juniori?


Zimné mesiace sú v rýchlostnej kanoistike obdobím najmä sústredení a tréningových pobytov. Časť z nich, ktoré mali predovšetkým kondičný charakter, už majú pretekári za sebou. Kam sa rozbehnú v najbližších týždňoch a mesiacoch?

Naša vlajková loď K4 so striebornou ekipou z lanskej olympiády v Riu de Janeiro Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka absolvovala v januári pobyt v rakúskom Ramsau spolu s kajakárkou Martinou Kohlovou. Potom K4 pokračovala v príprave v domácich podmienkach - februárové dni zväčša trávia chlapci v Šamoríne. Od 1. marca sa vydávajú na tradičný pobyt do USA, do Kalifornie odchádzajú po vedením trénera Petra Likéra 1. marca a budú tam až do 9. apríla.

Zalka so seniormi

Zvyšok seniorského tímu, vrátane reprezentantov do 23 rokov, sa bude pripravovať  od 4. do 18. marca v talianskej Sabaudii. Nebude medzi nimi chýbať ani Martina Kohlová. 

So seniormi pôjde aj náš úspešný juniorský reprezentant Csaba Zalka. Hoci tento rok ešte bude pretekať v juniorských kategóriách, po konzultáciách s jeho osobným trénerom v klube sme sa rozhodli, že  ho pričleníme k seniorom, respektíve 23-károm. Jeho spolupútnici Martin Nemček a Samo Baláž už na budúci rok budú spadať do tejto kategórie, tak mi prišlo legitímne, aby s nimi pokračoval takto ďalej," dôvodí šéf našej juniorskej reprezentácie Marián Tesárik.

Od 26. marca do 9. apríla budú seniori opäť v tom istom stredisku spolu so Zalkom, ku ktorým sa pripoja aj juniorky. Vsadili sme na osvedčené destinácie z minulosti. Keďže ich poznáme, vieme, čo nás čaká a nemáme dôvod tieto strediská meniť. Podmienky a celkové zabezpečenie - ubytovanie, stravovanie, regenerácia i posilňovne -  sú tam na vysokej úrovni, priam ideálne," konštatuje tréner Tesárik.

Aký je itinerár juniorských reprezentantov?Juniori teraz pokračujú v príprave v domácich podmienkach. Od 20. do 26. februára absolvujú sústredenie na Štrbskom plese. Obdobie o 11. do 22. marca strávia v chorvátskom Novigrade, kde budú kanoisti i kajakári, a takisto aj dievčatá. V apríli je na programe reprezentačné sústredenie."

Prvým testom bude medzinárodná regata v Piešťanoch (26. 5 - 28. 5), potom čakajú absolútnu juniorskú špičku majstrovstvá Európy (22.6. - 25. 6., Belehrad) i sveta (27.7. - 30. 7. v Pitešti) a zaujímavým podujatím je aj Olympijský mládežnícky festival (23. 7 - 29.7., Győr -  ročník narodenia 2001)

Dukla si to rozbalila v Seville

Kanoisti  VŠC Dukla Banská Bystrica - skupina Ľubomíra Hagaru ml. -  sú momentálne na sústredení v Seville. Skupina kajakárov cestuje do Sevilly v nedeľu 19. februára a budeme tam do 9. marca. Pre kajakárov to bude v tomto roku prvý výcvikový tábor. Doteraz sme trénovali v domácich podmienkach v Trenčíne," informoval tréner VŠC Dukla Radovan Šimočko.

(lh)


   

« späť