14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

01. marec 2017

Kajakári Dukly čeria sevillské vody


V Seville sa cítia už ako doma. Kanoisti VŠC DUKLA Banská Bystrica tam chodia najmä v takzvanom prechodnom období na sústredenia -  pravidelne od roku 2009. Ani tento rok nevynechajú tamojšie stredisko. Najprv sa tam vybrali kanoisti - skupina trénera Ľubomíra Hagaru ml., ktorej súčasťou je aj úspešný olympionik z Ria de Janeiro Vincent Farkas. Za nimi sa 19. februára vydala aj tréningová skupina kajakárov, ktorým velí tréner Dukly Radovan  Šimočko.

Sevilla sa už stala tradičným miestom prípravy našich kajakárov. Miestne špecializované centrum prípravy pre vrcholových športovcov CEAR pre rýchlostnú kanoistiku a veslovanie je špičkovo vybavené stredisko, ktoré poskytuje komplexné podmienky na realizáciu tréningového procesu v našom športe," vraví z miesta sústredenia Šimočko.

Jeho 5-členná skupina, tvorená pretekármi Dukly -  Peter Gelle, Martin Jankovec, Miroslav Zaťko, Ľubomír Beňo a Milan Fraňa - sa v Seville rozrástla o jedného pretekára.Pridal sa k nám aj jeden mladý pretekár  zo Slovenska Martin Zgančík.  Výhodné klimatické podmienky a športoviská sem okrem nás prilákali aj reprezentačné družstvá zo Švédska, Fínska, Belgicka, Španielska, Veľkej Británie, čoskoro má doraziť reprezentácia Maďarska a Nórska," informuje tréner.

V španielskej Seville strávia spolu 18 tréningových dní. „Zameriavame sa najmä na rozvoj  základnej vytrvalosti na vode, prácu v posilňovni, či už ide o rozvoj maximálnej sily alebo program zostavený z rôznych kompenzačných a stabilizačných cvičení a doplnkových aktivít ako sú jogging a rôzne zariadenia v kardio posilňovni," konkretizuje náplň prípravy Šimočko.

Na Slovensko pricestujú 10. marca, kde v domácich podmienkach strávia dva týždne. Potom ich čaká záverečný výcvikový tábor pred pretekárskou sezónou v talianskej Sabaudii.

(lh)

   

« späť