14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

02. marec 2017

Zo zasadnutia výkonného výboru SHV: Nový projekt trénerov mládeže


V stredu 1. marca 2017 sa konalo zasadnutie výkonného výboru Sekcie hladkých vôd (SHV) Slovenskej kanoistiky. Výkonný výbor prijal nominačné kritériá pre seniorské a juniorské podujatia i maratón, takisto aj predložené štatúty rozvojovej a športovo-technickej komisie. Vzal na vedomie informáciu predsedu vzdelávacej komisie Andreja Wiebauera, že prebieha príprava na školenie špeciálnej časti trénerov I.,II. a III. triedy, ktoré zahŕňa 23 frekventantov.

VV odsúhlasil návrh rozpočtu na rok 2017, ktorý bude predložený na schválenie Valnému zhromaždeniu.

"V rámci tohto rozpočtu vysielame signál, že projekty pre rozvoj rýchlostnej kanoistiky budú mať podľa môjho názoru veľkú perspektívu a postavia tento šport na novú úroveň. Na základe toho, že sa budeme v porovnaní s minulosťou vo väčšej miere zaoberať podporou mladých talentov, ktoré trénujú v kluboch. Takisto sa zameriame na trénerov mládeže, kde prichádzame s novým projektom: v rámci určeného rebríčka osem najlepších klubov získa profesionálneho  trénera mládeže. S tým, že títo tréneri nebudú svoju prácu vykonávať len pre tieto kluby, ale istou formou mládežníckeho centra budú poskytovať trénerské činnosti aj pre kluby, ktoré nebudú mať týmto spôsobom zabezpečeného trénera," informoval generálny manažér Slovenskej kanoistiky Boris Bergendi.

(lh)

 

.

   

« späť