14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

17. marec 2017

Konferencia Slovenskej kanoistiky schválila rozpočet, upravila stanovy, prijala nový klub


Vo štvrtok 16. marca sa uskutočnila konferencia Slovenskej kanoistiky (SK). Podľa stanov sa na nej zúčastnilo po osem členov oboch sekcií asociácie - Sekcie hladkých vôd (SHV) i Sekcie divokých vôd (SDV), sekretári oboch sekcií, prítomný bol aj hlavný kontrolór SK.

"Prijal sa rozpočet Slovenskej kanoistiky na rok 2017 a smernice, ktoré sú podstatné pre chod zväzu, takisto sa určili a zjednotili všetky poplatky. Dôležitým bodom bola úprava stanov, aby boli v súlade so zákonom o športe. Takže môžeme konštatovať, že naše stanovy sú v poriadku. Konali sa aj doplnkové voľby do prezídia SK, za posledného šiesteho člena bol zvolený Richard Galovič. Čo sa týka nového loga zväzu, túto záležitosť dotiahneme na prezídiu, ktoré bude zvolané približne do troch týždňov," informoval o priebehu a záveroch konferencie  generálny manažér SK Boris Bergendi.

Potešujúcou správou je, že Slovenská kanoistika prijala na konferencii do svojich radov nový kanoistický klub. Do  Sekcie hladkých vôd pribudol Weber Kayak Club.

(lh)

   

« späť