14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

20. marec 2017

Gelle si zajazdil v krátkom tričku a je v radostnom očakávaní


Peter Gelle sa nedávno vrátil zo sústredenia VŠC Dukla Banská Bystrica zo Sevilly. Náš úspešný dlhoročný reprezentant v rýchlostnej kanoistike sa tento rok sústredí na majstrovstvá sveta. V týchto dňoch sa však pripravuje aj na úlohu trojnásobného otca.

Peter, dlhší čas sme o tebe nepočuli. Čo máš nové?

"Nedávno sme ukončili sústredenie v Seville s vynikajúcim počasím a dobrými tréningami. Teraz už zarezávame v domácich podmienkach. Po návrate sme sa museli vyrovnávať s tunajšou zimou, ale počasie by sa malo v najbližších dňoch výrazne zlepšiť. A tak sa nám bude lepšie jazdiť."

Na čo bolo zamerané sevillské sústredenie a čo pozitívne prinieslo?

"Zamerali sme sa predovšetkým na rozjazdenie a nábeh na vodu. V Španielsku nám počasie vyšlo skvele, posledné dni sa teplomer dokonca šplhal k 25-26 stupňom. A tak sme si vyskúšali aj jazdu v krátkom tričku. Pršalo len jeden deň, či dva dni, inak svietilo slniečko a bolo veľmi prijemne. Sústredenie hodnotím vysoko pozitívne, najazdili sme kvalitné kilometre, v dobrom tempe. Spravili sme si solídny základ. Škoda, že po návrate domov nás trocha limitovalo počasie."

Slovenskí olympionici z Ria, či už ide o štvorkajak alebo Martinu Kohlovú, berú túto sezónu ako oddychovejšiu. Aký prístup si zvolil ty a aké sú tvoje ciele a predsavzatia v tomto roku, ktorý vyvrcholí majstrovstvami sveta v Račiciach?

"Aj ja som si potreboval oddýchnuť a využil som na to hlavne jesennú časť. Ako sa hovorí, netlačil som tak na pílu a trocha viac som sa venoval rodine. Popri tom som sa však udržiaval v dobrej kondícii. A v Seville som opäť poriadne zabral a ozaj som si dal záležať na tréningoch. K tomuto roku tiež pristupujem o niečo uvoľnenejšie, nie tak agresívne ako k olympijskému. Moja hlavná predstava smeruje k štartu na majstrovstvách sveta v olympijskej disciplíne, s cieľom pokúsiť sa v nej o finálové umiestnenie. Či sa zadarí na Svetovom pohári alebo ME, ukáže sa na kvalifikačných pretekoch, ale celé úsilie smeruje v prvom rade k MS."

Takže sa držíš svojej singlovej disciplíny na tisícku...

"Áno, nemám veľmi na výber (smiech)... Ak by som mal možnosť štartovať v posádkovej lodi, nebránil by som sa tomu, ale zatiaľ to vyzerá tak, že sa musím držať "singlovky". Hoci mám za sebou oddychovejšiu časť, cítim sa v dobrej kondícii. Myslím si, že do MS sa mi podarí výkonnosť vyšpičkovať tak, že nebudem mať problém zvládnuť preteky, či už kvalifikačné alebo samotný svetový šampionát."

Takže žadne experimenty?

"Náš tím je zostavený aj z dvojstovkárov a  päťstovku na olympiádu očividne nezaradia. Ak by sa našiel deblista alebo nejakí mladí pretekári, nebránil by som sa žiadnej posádke. Kým sa budem pripravovať v singli, budem v dobrej kondícii i forme. Ak sa vyskytne aj niečo iné, bude to iba plus. Ja budem pripravený."

V realizačnom tíme neprišlo k žiadnym zmenám. Vyhovuje ti tento stav?

"Samozrejme, ten by som nemenil a trénera v žiadnom prípade. Ak by k tomu prišlo, uvažoval by som nad skončením kariéry... Realizačný tím sa osvedčil, pracuje takto roky rokúce, na Dukle máme navyše dobré podmienky. Som rád, že v takýchto zaužívaných intenciách môžeme fungovať. Nemusím si privykať na novoty z tohto pohľadu, ani po nich netúžim. Koniec koncov, náš tréner Radovan Šimočko každý rok príde s nejakými novinkami, tréningy upravuje, a tak nie sú monotónne."

S manželkou Jankou ste v radostnom očakávaní, pretože k dcérke Amálke a synovi Pedrovi Estabanovi má pribudnúť tretí prírastok v rodine. Kedy sa tak má stať?

"Termín pôrodu je stanovený na 31. marec, nuž uvidíme, či sa bábätko poponáhľa na svet skôr, alebo si bude dávať na čas. Bude to chlapček. Máme trojročnú dcérku a poldruharočného syna. Takže budeme mať doma tri malé detičky. Aj doteraz bolo u nás veselo a bude ešte veselšie. Tešíme sa na to."

Ladislav Harsányi

   

« späť