14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

21. marec 2017

Vincent Farkas sa pripravuje s Maďarmi v Juhoafrickej republike. A mení trénera


Náš úspešný olympionik z Ria de Janeiro, kanoista Vincent Farkas, sa momentálne pripravuje na novú pretekársku sezónu v Juhoafrickej republike, kam pricestoval 10. marca.

„Spoločnosť mi robia takí úspešní maďarskí pretekári ako Tamás Kiss, bronzový medailista v C2 na tisíc metrov z OH v Pekingu 2008 a majster Európy v C1  na 5000 m z minulého roka, András Bodonyi, bronzový z lanských MS U23 v C1 na 1000 m, či Ádám Dóczé, majster sveta v C2 na maratónskej trati. Pridal sa k nám aj Jonatán Hajdu, štvornásobný juniorský majster sveta v C1 a C2 a takisto aj Juhoafričanka Bridgitte Hartleyová, bronzová medailistka z olympiády v Londýne 2012 v K1 na 500 m," vymenúva Farkas členov elitnej skupiny kanoistov, s ktorými trénuje.

vinco 1

Kto má na starosti tréningový proces? „Róbert Ludasi, mimoriadne úspešný tréner, ktorý viedol okrem  iných aj  dnes už nebohého Györgya Kolonicsa, dvojnásobného olympijského víťaza, pätnásťnásobného majstra sveta a trojnásobného majstra Európy."

Kde ste si rozložili svoj tábor? „Sme na priehrade Roodeplaat Dam na rieke Pienaars. Bývame hneď pri vode v Sable House. Hotel je krásny, máme zabezpečenú posilňovňu, bazén na plávanie i bežeckú dráhu."

vinco 2

Ako prebiehajú tréningy? „Je to trocha iné, než som bol zvyknutý. Trénujeme dvojfázovo, vo vysokej intenzite, v stredu a v piatok beháme na čas. Tréner sa vždy rozhodne pre konkrétnu činnosť, využívame posilňovňu, venujeme sa aj strečingu."


Ako využívajú  Farkas a spol voľný čas? „V rámci voľna sme si išli pozrieť sochu Nelsona Mandelu, zašli sme aj do spoločnosti levov v Lion Parku a chystáme sa na Safari. Po náročných tréningoch veľa energie nezostáva, musíme sa však trochu odreagovať a pripraviť  na ďalšie tréningové porcie, ktoré musíme zvládnuť, " vraví Vinco. Domov sa z JAR vracia prvého apríla.

Kedy a prečo sa rozhodol, že sa bude pripravovať práve v tejto skupine pretekárov z Maďarska? „Po návrate zo sústredenia VŠC Dukla Banská Bystrica zo Sevilly. V „starej" skupine pretekárov Ľubomíra Hagaru ml. som sa už necítil dobre. Pokazili sa vzťahy a ja som už nevidel význam, aby som pokračoval. Preto som nadviazal spoluprácu s Maďarmi. S chalanmi z maďarského tímu si rozumiem, poznáme sa už dlhšie, máme rovnaké ciele pre budúcu sezónu. Aj po návrate z JAR budem pokračovať  v príprave s nimi. Na prvé kontrolné preteky sa začnem chystať s kanoistom Tamásom Kissom v Csepeli, pod vedením trénera Ludasiho. Naďalej zostávam pretekárom VŠC Dukla Banská Bystrica s tým, že mojím hlavným trénerom sa stane Slavomír Kňazovický, ktorý mi doteraz robil konzultanta. A samozrejme, chcem aj v budúcnosti úspešne reprezentovať farby Slovenska."

Ladislav Harsányi

 

 

   

« späť