14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

24. marec 2017

Kohlová rozbehla sezónu, akú ešte nezažila. V požehnanom stave


Martina Kohlová ešte takúto sezónu nikdy nemala. Absolvuje ju totiž v požehnanom stave. Po dlhých rokoch úspešnej kariéry našu kajakárku čaká netradičné, ale o to radostnejšie vyvrcholenie sezóny - narodenie prvého dieťaťa.

Takže je to pravda, čo sa pošuškáva: čakáš bábätko?

„Áno (smiech)!" Ešte veľa ľudí okrem mojich najbližších o tom nevie, zatiaľ som sa stihla pochváliť na zväze kanoistiky a riaditeľovi Športového centra polície."

Tak to je veľká vec, blahoželáme!

„Ďakujem pekne. Práve som skončila štvrtý mesiac tehotenstva a vhupla som do piateho."

Vlastne toto tehotenstvo si si naplánovala. A vyšlo to presne podľa plánov, na tento rok!

„Áno, veľmi som sa chcela vlani kvalifikovať na moju tretiu olympiádu a po nej otehotnieť. Som rada, že sa to podarilo. Čo sa týka tehotenstva, už to bolo načase, mám už svoj vek (smiech)."

Je už známy aj termín svadby s partnerom?

„Zatiaľ nie. Čakám, kedy ma požiada o ruku..."

Faktu, že si v inom stave, musíš prispôsobovať tréningy, a pomaly, ale iste uberať na intenzite. Napriek tomu si stále v tréningovom procese, chodíš na sústredenia...

„To je všetko pravda, stále trénujem, momentálne doma, ale samozrejme, intenzita je úplne iná. Prispôsobujem to mojim pocitom, cvičím hlavne s mojím telom, mám aj kondičného trénera, stále plávam. Plávaniu som sa zväčša venovala počas kariéry do konca januára, no keďže som v druhom v stave, chcem v tom pokračovať až do mája. Robí mi to dobre. Každý deň chodím jazdiť aj na vodu, ale samozrejme, robím len toľko, koľko dovolí moje telo. Stále sa pripravujem s mojím trénerom Filipom Petrlom."

Je teda jasné, že v tejto sezóne pretekať nebudeš.

„Nebudem, ale chcem sa udržať v čo najlepšej kondícii pre prípad, že by som sa po pôrode vrátila do vrcholového športu s tým, aby pauza bola čo najkratšia.  Budem športovať do deviateho mesiaca tehotenstva. Chcela by som sa vrátiť ako športovkyňa, ale ťažko dopredu prognózovať, čakám svoje prvé dieťa, uvidíme. Ak sa mi to podarí, rada by som zabojovala o tokijskú olympiádu. Ak nie, prichádza druhá alternatíva: ako vyštudovaná trénerka by som v tejto role chcela pokračovať pri kanoistike."

Uvidíme ťa tento rok na pretekoch aspoň v úlohe diváka?

„Samozrejme, prídem povzbudiť kolegov na kvalifikačné preteky a takisto plánujem sa pozrieť na Svetový pohár do Szegedu."

Nedávno si sa vrátila zo sústredenia v talianskej Sabaudii. Ako bolo?

„Mala som tam stráviť pôvodne dva týždne, ale keďže ma čakali skúšky na Policajnej akadémii, musela som odísť skôr. Prvý týždeň som sa rozjazdila s chalanmi, kde bola pôvodná „káštvorka" spred dvoch rokov i juniorská. V nedeľu tam odchádzam znova na ďalšie sústredenie už s väčšou skupinou pretekárov Športového centra polície, keď k spomínaným posádkam sa pridajú aj juniori a juniorky, tak sa teším, že tam bude aj „babská" skupina."

Ako dopadli skúšky na akadémii?

 

„Ako viete, pracujem v ŠCP ako policajtka, mám hodnosť nadporučíčky, čiže nie som civilný zamestnanec.  Na absolvovanie školy som dostávala odklad. Rozhodla som sa, že po olympiáde v Riu štúdium na Policajnej akadémii dokončím. Musela som sa znova učiť,  sedem rokov po skončení štátnic.  A pre mňa to boli všetko nové veci, trestné právo, kriminalistika, poriadkové právo... Dopadlo to však dobre, dorobila som si resty a mám potrebnú kvalifikáciu policajtky, môžem povedať, že som odborne spôsobilá. V ŠCP je nás takých sedem  - okrem mňa Ivča Mládeková, Zuzka Štefečeková, Danka Barteková, Peter a Ladislav Škantárovci a Juraj Minčík."

Ladislav Harsányi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

« späť