14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

28. marec 2017

Káštvorka na vlnách Tichého oceána, zašla aj na NASCAR


Už takmer mesiac sa pripravujú za morom. V Newport Beach v Kalifornii si naša vlajková loď K4 v zložení  Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka pod vedením trénera Petra Likéra už tradične rozložila svoj tréningový kemp.

„Bývame presne na tom istom mieste ako vždy, autom to trvá do kajakárne iba štyri minúty. Aj stravovací režim je v zabehaných koľajach - jedlo si kupujeme, ale aj si sami varíme," informoval nás z miesta pobytu tréner Likér.

Na čo je zamerané toto sústredenie? „Hlavne na najazdenie kilometrov, aby sme si zvykli opäť na režim. Denný program sa väčšinou skladá z ranného, respektíve doobedňajšieho tréningu, ktorý je hlavný. Po ňom nasleduje obed, po odpočinku ešte jedna poobedňajšia tréningová dávka. Chalani večer absolvujú masáže."


Aké sú jarné podmienky pri Tichom oceáne? „V tomto období tu fúka silnejší vietor, ale neprekáža nám to. Skôr naopak, je to dobré na udržiavanie stability," odpovedá tréner.

Stredisko je vyhľadávané kajakármi aj z iných krajín. „Momentálne sú tu maďarskí pretekári, olympijská víťazka z Londýna i z Ria Krisztina Fazekasová i takmer kompletný štvorkajak (okrem Kammerera), takisto na tomto mieste trénujú českí pretekári."

Aké sú prority na tento rok pre našu káštvorku? „Udržať sa vo svetovej elite. A popozerať sa, čo je nové vo svete, kto čo vymyslel, aké sú nové posádky..."

Na otázku, na ktorých pretekoch uvidíme tento rok našich chlapcov, reagoval takto: „Myslím si, že ešte je priskoro na ňu odovedať, momentálne na intenzitu ešte príliš nejazdíme. Ukáže sa v priebehu sezóny."

Popri každodennej tréningovej drine sa treba aj odreagovať. Ako je to v prípade štvorkajaka a trénera počas pobytu v Kalifornii? Chlapci si odskočili do Los Angeles na hokejový duel v rámci NHL, boli sme aj v Anaheime a minulý víkend na pretekoch motoristických špeciálov NASCAR. Mne sa ešte podarilo zájsť na jeden deň na tenisový turnaj v Indian Wells," priblížil voľnočasové aktivity tréner.

Osádka sa vracia domov 9. apríla, tri týždne sa bude pripravovať v domácich podmienkach a potom sa vydá do maďarského Szolnoku.

(lh)

 

   

« späť