14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

03. apríl 2017

Tréner Likér o skrátení trate pre K4: Nechápeme...


Na 13. kongrese Európskej kanoistickej asociácie (ECA) v Bukurešti zazneli aj neoficiálne informácie, podľa ktorých v programe olympijských hier 2020 v Tokiu príde k zmene disciplíny v K4 - trať na 1000 metrov nahradí polovičná. Tisícka nebude figurovať už ani na tohtoročných majstrovstvách sveta v Račiciach. Zmeny má definitívne potvrdiť medzinárodná kanoistická federácia (ICF) 5. mája tohto roku.

Rozhodnutie sa, pochopiteľne, bytostne týka našej najúspešnej slovenskej lode K4, ktorá v zložení Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka získala na lanských OH v Riu de Janeiro strieborné medaily.

Tá sa pod vedením trénera Petra Likéra momentálne pripravuje na sústredení v kalifornskom Newport Beach.

Spoza mora Likér reagoval na informácie, ktoré presiakli z kuloárov na kongrese ECA: „Ťažko sa k tomu vyjadriť... A ťažko sa toleruje, keď sa človek dozvie, že disciplína, ktorú trénuje, je preč. A to sa bavíme o olympijskom športe. Vôbec nechápeme, ako sa to mohlo stať..."

Na spomínané zmeny, musí pochopiteľne reagovať so svojimi zverencami aj v príprave a v tréningovom procese. „Musíme kompletne zmeniť celú prípravu. Považujem to za úplne amatérsky postup od ICF.  Budeme sa snažiť sledovať, čo sa deje vo svete a prispôsobiť sa tejto disciplíne. Takéto karty sme dostali a s nimi musíme hrať. A na tom nič nemení v danej situácii ani fakt, že na lanských majstrovstvách Európy sme obsadili s našou káštvorkou na päťstovke striebornú priečku," povedal  Likér.

(lh)

 

 

   

« späť