14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

19. apríl 2017

Mesiac do Svetového pohára v Montemore


Prvé preteky Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike po olympijských hrách v Riu de Janeiro sa uskutočnia už o mesiac (19. - 21. máj 2017) v portugalskom Montemor-o-Velho. Stredisko ponúka skvelé podmienky, o čom svedčí aj fakt, že budúci rok usporiada majstrovstvá sveta.

V pretekoch Svetového pohára sa očakáva účasť približne 200 top pretekárov z 18 krajín, pričom medzi nimi bude aj niekoľko olympijských víťazov. Účasť už potvrdili dvojnásobný olympijský víťaz z Ria (C1 1000 m, C2 1000 m), nemecký kanoista Sebastian Brendel, a  víťazka K1 na 200 m na posledných dvoch olympiádach, novozélandská kajakárka Lisa Carringtonová.

„Pre nás je to veľké podujatie, lebo sú to posledné preteky pred MS 2018 a záverečný test pre dejisko, lokálnych organizátorov a všetkých partnerov i subjekty, ktoré sa priamo či nepriamo podieľajú na podujatí," povedal generálny sekretár Portugalskej kanoistickej federácie Marcos Oliveira. „Kanoistika u nás rastie takou intenzitou, že posledných 4-5 rokov patrí medzi top športy v krajine, najmä čo sa týka medzinárodných výsledkov a organizovania podujatí v šprinte i maratóne," dodal.

Portugalská vláda  a mesto investovali do  podmienok v Montemor-o-Velho 27 miliónov eur. „Naším cieľom je usporiadať každý rok jedno podujatie v tomto dejisku nielen pre to, aby sme ukázali, že to boli dobré investície, ale chceme si uchovať jeho modernosť každoročnými vkladmi. Začali sa dve veľké investície, prvá v hodnote pol milióna eur na dokončenie veže a okolia. Vypracujeme aj štúdiu, aby sme mohli redukovať bočný vietor počas pretekov, čo si tiež vyžiada investície," poznamenal Oliveira. „Montemor dáva možnosť pre našich pretekárov tvrdo trénovať a paralelne aj študovať v spolupráci sa univerzitou v Coimbre. Viac ako stovka pretekárov rôznych krajín využíva stredisko na tréningové kempy," dodal.

Svetový pohár je aj signálom pre začiatok nového olympijského cyklu s inovovaným programom.

Zdroj: ICF, lh

 

Program Svetového pohára v Montemore


 

200m

500m

1000m

5000m

K1

Muži/Ženy

Muži/Ženy

Muži/Ženy

Muži/Ženy

C1

Muži/Ženy

Muži/Ženy

Muži

Muži/Ženy

K2

Ženy

Muži/Ženy

Muži

 

C2

Ženy

Muži/Ženy

Muži

 

K4

 

Muži/Ženy   

« späť