14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

14. máj 2017

Kvalifikačné preteky na Zemníku - II. deň: Gelle vyhral na päťstovke i piatich kilometroch


Čo štart, to víťazstvo. Platí to o kajakárovi VŠC Dukla Banská Bystrica Petrovi Gellem, ktorý po sobotňajšom víťazstve na kilometri v nedeľu triumfoval na I. kvalifikačných pretekoch roka v rýchlostnej kanoistike na Zemníku v ďalších dvoch disciplínach - na 500 metrov a 5 kilometrov - všetko K1.

S veľkým záujmom sa očakávalo zápolenie na päťstovke, kde si to Gelle rozdal s dvoma členmi olympijskej ,,káštvorky" Erikom Vlčekom a Denisom Myšákom. V peknom súboji nakoniec prišli do cieľa v tomto poradí s malými odstupmi. Víťazovi namerali čas 1:45,43 min, Vlček finišoval s mankom 32 stotín sekundy a Myšák zaostal za víťazom o 54 stotín sekundy. Gelle mal ešte dostatok síl aj na 5 km, kde odrazil nápor Mateja Micháleka a Mareka Krajčoviča - obaja ŠCP.

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=sUeUwSOv1_Y

,,S víkendom som maximálne spokojný. Hneď je to iný pocit pre blížiacimi sa pretekmi v Svetovom pohári," vravel po víťaznom ,,hetriku"  Peter Gelle, ktorý by sa chcel zúčastniť na pretekoch SP v Szegede a Belehrade.

Netradičná konfrontácia prebehla na päťstovke medzi kanoistom Vincentom Farkasom a kajakárkou Ivanou Mládkovou. Zmiešanú ,,zlúčenú" disciplínu C1 muži a K1 ženy, v ktorej štartovali len spomínaní dvaja, vyhral kanoista.

Výsledky: https://baracuda.canoe.sk/public/default/vysledky/98

Očami riaditeľa pretekov


FILIP PETRLA, športový riaditeľ sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky

,,V zásade neprišlo k žiadnym prekvapeniam, takže platí, že pri nomináciách na vrcholné medzinárodné podujatia rátame s osvedčenými reprezentantmi. Olympionici potvrdili, že sa stále udržiavajú v dobrej forme, hoci viacerí sú v pokročilom veku a očakávalo by sa, že ich pomaly nahradia mladší. Ukazuje sa, že či už Peťo Gelle alebo Erik Vlček majú nielen skúsenosti, ale si držia i formu. Jediné, čo ma trocha mrzí, že sme mali dosť absencií pre zdravotné problémy - chýbali Juraj Tarr, Matej Rusnák, Tibor Linka tiež ochorel. Teší ma, že v mužskom kajaku máme širokú základňu, je v nej konkurencia i kvalita. Na Svetových pohároch postavíme okrem našej úspešnej olympijskej  lode  K4 aj ďalšiu  a verím, že aj tá bude úspešná a bude schopná kvalitne zajazdiť. O nominácii budeme rozhodovať v utorok. Aj tieto preteky nám však naznačili, že v  kanoistických disciplínach mužov (C) a v ženskom kajaku je konkurencia veľmi slabá a zastúpenie minimálne. V podstate máme momentálne len jednu pretekárku - Ivanu Mládkovú - ktorá je na medzinárodnej úrovni schopná súťažiť so špičkou.  Medzi kanoistami môžeme hovoriť o dvoch. Tu by sme mali viac zapracovať. Čo sa týka novej kategórie C1 ženy, ktorá bude na olympiáde o tri roky, v nej tiež máme výpadky, v seniorskej kategórii je len jedna pretekárka - a tá momentálne nedosahuje úroveň svetovej triedy. Hlavne tu budeme musieť zabrať, inak nebudeme konkurencieschopní, nedokážeme sa kvalifikovať na medzinárodné podujatia a získať miestenku na olympiádu."

Ladislav Harsányi

   

« späť