14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

22. máj 2017

Marián Ostrčil: Mladí kajakári na Svetovom pohári zajazdili super


Na prvom tohtoročnom podujatí Svetového pohára rýchlostných kanoistov v portugalskom Montemor-o-Velho ((18. - 21. máj 2017) reprezentovali Slovensko mladí pretekári a v solídnej konkurencii sa nestratili.

Ich účinkovanie hodnotí člen realizačného tímu Marián Ostrčil: ,,V K2 zajazdila dvojica Adam Botek -  Milan Fraňa na 500 metrovej trati vynikajúco, príkladne zabojovali.  Škoda, že nestihli nastúpiť na finále tisícky, keďže päťstovka sa skončila len 15 minút pred jej štartom. Mali nabitý program. Nemček sa na 500 metrovej trati dostal tiež do A-finále, čo je cenné. Fraňa sa nestratil ani na „päťkiláku", kde skončil ôsmy. Vystúpenia kajakárov môžem hodnotiť v Portugalsku ako veľmi vydarené. Čo sa týka kanoistky Hany Mikéciovej, bolo to trošku slabšie, mala veľký odstup od najlepších. Je však po zranení ramena, takže uplynulé týždne toho veľa nepotrénovala. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť."

Pre našu mlaď bola účasť na takomto podujatí prínosom. ,,Aj keď na SP v Szegede bude nabitejšia konkurencia, aj na pretekoch v Montemore sa zúčastnil rad kvalitných pretekárov, aj olympijských medailistov, takže sa naši reprezentanti vedeli s nimi porovnať. Tým, že sa dostali do finále, mali od nich reálne odstupy," konštatuje Ostrčil.

Prvé dni robil šarapatu vietor: „Hlavne vo štvrtok a v piatok bol silný vietor,  v sobotu sa ustálil. Niektoré jazdy sa šli takmer za bezvetria. V nedeľu na 5 km sa vietor opäť zdvihol, hlavne kanoisti mali veľké problémy, zvlášť takí, ktorí majú problém ovládnuť loď aj v bezvetrí. Museli sa naučiť zvládať kanojku pri bočnom vetre, aby vôbec šla rovno..."

Šéf našej minivýpravy Marián Ostrčil si pochvaľoval podmienky v Portugalsku: „Organizácia, ubytovanie, strava - všetko bolo v najlepšom poriadku. Nemohli sme sa na nič sťažovať."

 

Účinkovanie Slovákov na SP v Montemor-o-Velho

Martin Nemček K1 muži B- finále 200 m:  7. miesto,

K1 muži 500 m - A-finále: 9. miesto

K1 muži 1000 m - B-finále: 2. miesto

K1 muži na 5 km - A-finále: 12. miesto

Milan Fraňa K1 muži 5 km - A-finále: 8. miesto

Hana Mikéciová C1 ženy 5 km -  A-finále: 6. miesto

C1 ženy 500 m - A-finále: 6. miesto

Milan Fraňa, Adam Botek K2 500 m - A-finále: 4. miesto.

K2 1000 m:  postup zo semifinále (A-finále nestihli)

(lh)

 

 

 


 

   

« späť