14.7. 18:53 - II. kvalifikačné preteky - sobota: Gelle s Botekom odrazili konkurentov, prišli aj prekvapenia | 13.7. 08:20 - V sobotu a v nedeľu sa na Zemníku jazdí o miestenky na majstrovstvá sveta | 11.7. 12:50 - Šance pre mladé talenty: SOV spúšťa 3. ročník grantového programu UKÁŽ SA! | 9.7. 18:13 - Tréner Lachkovič o vystúpení Slovákov na ME v maratóne: Po rokoch prišli solídne výsledky | 8.7. 21:53 - Novácka päťstovka: 4 triumfy Mládkovej, ozddobou aj českí reprezentanti | 6.7. 08:25 - V Novákoch domáce hviezdy Mládková s Myšákom, české esá Havel a Špicar |

Archív aktualít

25. máj 2017

Káštvorku čakajú prvé medzinárodné preteky od olympiády. Formu na Szeged neladila


Náš strieborný štvorkajak v zložení Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, a Tibor Linka sa od olympijských hier v Riu de Janeiro prvý raz predstaví v pretekoch s medzinárodnou konkurenciou  Stane sa tak na Svetovom pohári v Szegede (25. - 28. máj 2017).

Na otázku, ako ladil štvorkajak formu, odpovedal tréner Peter Likér takto: „Neladili sme ju. Juraj Tarr bol chorý, takisto aj Tibor Linka, ktorý sa zapojil do tréningu až deň pred odchodom do Szegedu."

S akými ambíciami a cieľmi cestovala K4 do Maďarska? „Ideme si zasúťažiť. Budú to naše prvé medzinárodné preteky od olympiády v novej disciplíne. Sme zvedaví, ako pokročil vývoj na 500-metrovej trati. Chceme sa popozerať, čo sa deje vo svete. Konkrétny cieľ si nedávame."

Kto by mohol byť najväčším súperom našej osádky v Szegede? „Neviem povedať, kto bude najväčším súperom, tým, že ide o ,,novú" disciplínu. Už dlho sme nevideli päťstovkárov v akcii,  s výnimkou lanských majstrovstiev Európy sme päťstovku dlho nešli a priznám sa, že nemám v tejto chvíli ani tušenie, kto má aké kvality. Dá sa však očakávať, že konkurencia bude veľká," reagoval Likér.

Pôvodne sa uvažovalo so štartom K4 aj 3. pretekoch Svetového pohára v Belehrade koncom budúceho týždňa, ale vzhľadom na zdravotné komplikácie niektorých členov osádky nastali vynútené zmeny v príprave a osádka sa predstaví iba na SP v Maďarsku.

(lh)

   

« späť